+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

ALÜMİNYUM FOLYO LAMİNE EDİLMİŞ CAM ELYAF KUMAŞLAR

24 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
ALÜMİNYUM FOLYO LAMİNE EDİLMİŞ CAM ELYAF KUMAŞLAR

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar, cam elyaf kumaşların alüminyum folyo ile özel teknikler kullanılarak kaplanması ile elde edilmiş ürünlerdir. Bu ürünlerin ısıya dayanıklığı 180 derecedir. Isıyı oldukça güçlü bir şekilde yansıtan bu ürünlerin üretiminde alüminyum folyo kullanıldığı gibi, vakum-metalize polyester folyo da kullanılabilmektedir.

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar

ALUMİNYUM FOLYO LAMİNE EDİLMİŞ CAM ELYAF KUMAŞLAR

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşların üretimi esnasında 50-60 mm’lik E tipi cam elyaflar kullanılmaktadır. Bu cam elyaf liflerinin açılması ve sonrasında talep edilen sıklıkta iğneleme yöntemi ile birbirlerine tutturulması ile oraya çıkan ürün iğnelenmiş cam elyaf battaniye adını almaktadır. Cam elyaf liflerin açılması işlemine taraklama adı verilmektedir. Setex iğnelenmiş cam elyaf battaniye, benzer ürünlere göre çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu uzun ömrün nedeni liflerin birbirine mekanik olarak bağlanmış olmasıdır. Organik bağlayıcı ürünler kullanılarak yapılan ürünler yüksek sıcaklıkta dağılabilmektedir. Bu nedenle de uzun ömürlü bir kullanım istenildiğinde ideal olan mekanik olarak birbirine bağlanmış liflerden oluşan ürünler tercih edilmelidir. Bu şekilde üretilen ürünler yaklaşık 600 derece sıcaklığa kadar dağılmadan formunu koruyabilmektedir.

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar, yüksek ısıya karşı dayanıklı olduğu gibi ısı iletimini de oldukça yavaş yapmaktadır. Bu da dayanıklılık konusunda ürüne güç katmaktadır. Cam elyaf kumaşlar genel olarak askeri araçların yalıtımında, rafinerilerde ve termik santral türbinlerinde kullanılmaktadır.

Alüminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar

Cam elyaf kumaşa kaplanan yani lamine edilen alüminyumun kalınlığı üretim kalitesine göre 10 ile 100 mikron arasında değişmektedir. Talep edildiği takdirde poliüretan ve silikon da üretim aşamasına dahil edilebilmektedir. Bu malzemeler ile ürünün dayanıklılık seviyesi çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Müşterinin talebine göre firmamız istenilen desenlerde de üretim yapabilecek kapasiteye sahiptir.

İĞNELENMİŞ CAM ELYAF FİTİL

5 ile 20 m arasında istenilen kalınlıkta üretilebilen iğnelenmiş cam elyaf fitil oldukça dayanıklı bir üründür. Ürünün dışına talep edildiği takdirde silikon ya da poliüretan kaplama da yapılabilmektedir. Dayanıklılığın daha da artırılması istenirse iğnelenmiş cam elyaf fitil, çelik tel ile çok daha güçlü bir yapı kazandırmaya elverişli bir üründür.

 →Silikon kaplı cam elyaf kumaşlar

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by