+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

BALANS VANASI İZOLASYON CEKETİ

05 Aralık 2018
588 kez görüntülendi
BALANS VANASI İZOLASYON CEKETİ

Balans Vanası İzolasyon Ceketi

Balans vanası ceketlerinde statik,dinamik ve kombine olarak ayrılan çeşitler ile karşılaşılmaktadır. Balans vanası izolasyon ceketinin tercih edildiği bölgelerde ve sistemlerde yağ, asit,su sızdırmaları ile karşılaşılmaz. Karbon ve hidrojene yer verilmediği için balans vanası izolasyon ceketinin sızdırma yapmadığı kalitesini ortaya koyan bir özelliğidir. Vana ceketini vananın tam altına gelecek şekilde yerleştirdikten sonra bağlama iplerinin devreye sokulması ve vana ceketinin doğru bir montaj şekli ile yerleştirilmesi ile sistem çalışır hale gelir.Karbon ve hidrojen içermemesinin bir diğer avantajı da yanıcı olmama özelliğine çıkmaktadır. Yanıcı olmaması sebebi ile enerji transferleri ve boru hatlarında da güvenliğin sağlanması amacı ile balans vanası ceketinin kullanıldığını görürüz.

balans vanası izolasyon ceketi

Balans Vanası debinin değişiklik göstermesi sonucunda ortaya çıkan basınç farklılıklarını dengede tutmaktadır.Vana girişi ve çıkışı arasındaki basınç farkını kontrol altına almak sureti ile işlev görmektedir. Isıtma ve soğutma sistemlerinde dengeyi sağlamak, dalgalanan basınç koşullarına uyum sağlamak gibi görevleri yerine getirmektedir. Enerji tasarrufu, maliyet dengesi ve azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesi gibi avantajlar sağlamaktadır. Balans vanası izolasyon ceketi flanşlı  ve bu yönü ile kolay monte edilebildiği gibi yüksek sıcaklık değerlerinde de çalışmaya ayak uydurabilmektedir.

Nerelerde Uygulanır?

Isı Kontrol Sistemleri
Su Dağıtım Şebekeleri
Akış Dağıtım ve Düzenleme Sistemleri
Basınç Kontrol Sistemleri
İklimlendirme Sistemleri
Endüstriyel Tesisler
Bina Mekanik Tesisatları
Isıtma – Soğutma Transferleri

Balans Vanası İzolasyon Sistemi

balans-vanasi-izolasyon-ceketi

Balans vanası ceketi ile izolasyon sistemlerini kurmak ve dengede tutmak bir hayli kolaylaşmıştır. Su yalıtımları,zemin kaplama, yerden ısıtma ve soğutma sistemlerinin yanı sıra klima ve diğer iklimlendirme sistemleri, enerji transferi, boru hatları, mekanik sistemler gibi yapı malzemelerinin kontrolü ve dengelenmesi için izolasyon üzerine en iyi yardımcı malzemeler arasındadır. Balans vanası izolasyon ceketinin tercih edilmesi ile izolasyon sistemlerinin başarısı katlanmış ve vanalar kontrol altına alınabilmiştir. Uzun ömürlü özelliği sayesinde tek seferde kurulabilir ve uzun yıllar randıman elde edilebilir şekilde piyasadaki yerini almaktadır.

Balans Vanası Ceketi Özellikleri

Kolay sökülür ve kolay takılabilir.Ustalık gerektirmez.
Ses ve titreşim absorbsiyonu sağlaması ile ses yalıtımında da tercih edilmektedir.
Tortu ve pislik oluşumunu engeller veya en aza indirir.
Kısa sürede kendisini amorti etme özelliği göstermektedir.

 →Kompansatör Ceketi

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by