+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ VANA İZOLASYON CEKETİ

05 Aralık 2018
594 kez görüntülendi
BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ VANA İZOLASYON CEKETİ

Basınç Düşürücü Vana İzolasyon Ceketi

basinc-dusurucu-vana-izolasyon-ceketi

Sistemlerde yani borularda yada makinelerde akış dengesi ve basınç hareketlerinin dengede olması fazlası ile önemlidir. Basınç hareketliliklerini kontrol etmek ve aniden yükselen basınçlara karşı düşürücü bir önlem almak için Basınç Düşürücü Vana İzolasyon Ceketi kullanılabilir. Basınç yükselmeleri aniden ortaya çıkar ve dengenin bozulmasına sebep olur. Bunu önlemenin en etkili yolu ise basınç düşürücü vana ceketinin kullanılmasıdır.

Basınç Düşürücü Vana Ceketi

Basınç düşürücü vana ceketlerinin kullanılmasından önce vananın önünde ve arkasında manometreler yer almalıdır.Basınç fazla olan yerler tespit edilmelidir. Debi ve en yüksek basınç alanları tespit edildikten sonra gerekli tedbirler ile birlikte basınç düşürücü vana ceketinin uygulanmasına geçilmelidir. Vananın yarısı kadar büyüklükte basınç düşürücü vana ceketi kullanılması doğru olacaktır.

Basınç Düşürücü Vana Ceketi Nerelerde Kullanılır?

basinc dusurucu vana izolasyon ceketi

Bina su saatleri sistemlerinde
Şehir şebekelerinde su akışını düzenlemekte
Yüksek basınç ile tehlike yaratabilecek tüm transfer hatlarında
Kombilerde
Pompa ve Hidrofor girişlerinde
Enerji transferi sağlanan borularda
Motorda soğumayı sağlayan su akış sistemlerinde

Basınç Düşürücü Vana İzolasyon Ceketi Nasıl Kullanılır?

Basınç düşürücü vana ceketi kullanılması için sıcaklığın normale dönmesini bekleyin. Sıcak motorlarda veya hatlarda montaj yapılmamalıdır. Basınç hareketlerinin normale dönmesi veya sistemin tamamen boşaltılmasını bekleyin. Ardından montaj gerçekleştirebilirsiniz. Basınç güvenilir bir şekilde tahliye edildikten sonra ve sıcaklığın normale  basınç düşürücü vana ceketi uygulamasına başlanabilir.

Basınç Düşürücü Vana Ceketi Yardımcı Aparatlar

İşlevlerini tam anlamıyla yerine getirmesi açısından yardımcı olacak aparatlara da ihtiyaç duyulmaktadır.  gösteren yardımcı aparatın yanı sıra manometre göstergesi de yardımcı aparat olarak vana ceketi kullanımında ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında yer almaktadır. Birden fazla basınç düşürücü ile sistem denge ve kontrol altına alınıyor ise pislik tutucu vana ceketinin en başa montajı önemlidir. Sistemin akmaması için bu yardımcı vana ceketini de kullanmak zorundasınız.

 →Seperatör Ceketi

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by