+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boru İzolasyonu

05 Kasım 2017
3 kez görüntülendi
Boru İzolasyonu

İzolasyon terimini ele alacak olursak, izolasyon sadece çevreye yarar sağlamakla kalmaz. Ayrıca paradan tasarruf etmemize de olanak sağlamaktadır. Enerji oldukça değerlidir. Enerjiyi israf etmek demek hem zamanın hem de ekonomik açıdan zarara uğramak anlamına gelmektedir. Tüketmediğiniz şeylerin üretilmesi pekte gerekli bir koşul değildir. Boruların ısıtma sistemindeki en zayıf maddeler olduğunu söylemek her zaman için doğru bir tabir olur. Bundan dolayı boru izolasyon tasarruf açısından en iyi bir seçim olacaktır diyebiliriz.

boru-izolasyonu

Yer sıkıntısı nedeniyle, duvardan geçmekte olan boruların izolasyonu da bir hayli zordur. PU köpük yardımıyla duvardaki boşluklar doldurulabilir ya da bu işlemi kaya yünü ile de yapabilirsiniz. Boru izolasyonunun sebebi, ısı kayıplarını en az seviyeye indirmektir. Isıyı tüm yönlere ve duvarlara doğru yayan maddeler radyatörlerdir. Eğer izolasyonu yapılmamış bir duvar olduğu zaman, bu duvarda büyük bir miktarda ısı kaybı oluşur. Bu sebepten dolayı en iyi ve en güvenli çözüm olarak, radyatörün arka kısmına bir folyo takılması ya da bir reflektör panel kullanılması olacaktır. Bu işlem, ısı kaybını minimum düzeye indirip önlemesinin yanı sıra odada bulunan rahatlık seviyesini de artırır. Bu sebepten dolayı da termostat ayarını düşürmek mümkün hale gelir.

Boru izolasyonu için izolasyon borusunun kesimi

İzolasyon borusunu istenilen ve gerekli uzunlukta kesmek gerekir. Bu da oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlemde sizlere yardımcı olacak araçlardan bir tanesi de gönye kesme kutusudur. Bu araç size 30 ve 45 derece açı ile izolasyon borusunu kesmenize yardımcı olur. Boruyu kesmek içinse düz bir ekmek bıçağı kullanmanız yeterli olacaktır. Boruyu bütün uzunluğuyla beraber açtığınız zaman borunun üzerine geçirebilirsiniz. Daha sonra izolasyon borusunu izolasyon bant ve çift taraflı yapışkan bant yardımıyla kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

boru-izolasyonu-2

Sizlere genel olarak boru izolasyonu ve boru izolasyonunun kesimi için genel olarak pratik bilgiler vermeye çalıştık. Günümüzde izolasyon terimini hemen hemen her alanda görebilmek mümkündür. Bunların en önemlilerinden bir taneside kuşkusuz ki boru izolasyonudur. Boru izolasyonu sizleri anlık olmasa da geniş ve uzun çaplı bir tasarruf sürecine götürür.

Vana İzolasyon

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by