+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

CAM YÜNÜ

25 Nisan 2020
115 kez görüntülendi
CAM YÜNÜ

Cam yünü nedir?

camyunu

Cam yünü sarı beyaz karışımı bir renkte, lifli bir görüntüsü olan, inorganik yapıya sahip ve piyasada levhalar halinde satışı yapılan yalıtım malzemesidir. Silis kumunun belirli işlemler ile elyaf durumuna getirilmesi ile meydana gelmektedir. Silis kumu 1250°C’de eritilerek bu formu getirilir.

Cam yünü oldukça fazla avantajları bulunan, bu sayede de sıklıkla tercih edilen bir yalıtım malzemesi olmaktadır. Uygulaması kolaydır. Uygulama sırasında kolaylıkla yırtılmaz. Bu sayede de uygulamada fire verme olayı en az da indirilir. Oldukça hafif bir yalıtım malzemesi olduğu için de uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Çatılarda sıklıkla tercih edilen bir yalıtım malzemesi olan cam günüm hafif olması sebebiyle de çatılara kolaylıkla çıkarılarak uygulanabilir. Kesilerek kolaylıkla şekil alabilmektedir.

Yanmaz özellikle cam yünleri daha fazla tercih edilen yalıtım malzemeleri arasındaki yerini alırken bu özelliği sayesinde oldukça güvenli olmaktadır.

Cam yünü nerelerde kullanılır?

Oldukça kullanışlı bir yalıtım malzemesi olan cam yününü pek çok noktada kullanabiliriz. Cam yünlerinin hem ısı hem de ses yalıtımı özellikleri bulunmaktadır. Böylelikle binaların çatı, merdiven, taban ve tabanında tercih edilebilir. Cam yünlerinin kullanım alanlarından şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Beton binalarda komşu duvarları ve iç bölme duvarlarında ısı ve ses yalıtımında
  • Betonarme yapıların iç yüzeylerinde ve dış duvarlarında ısı ve ses yalıtımında
  • Ahşap binaların iç bölmelerindeki kısımlarının ses ve ısı yalıtımında
  • Asansör ve merdiven boşluğu, bitişik duvarlarının yalıtımında
  • Sandviç çatılar, metal çatılar ve ahşap oturtma çatıların ısı yalıtımında tercih edilen bir yalıtım malzemesidir.

Uygulama alanı belirlendikten sonra cam günlerini levhalar halinde alarak uygulama işlemine başlanabilir. Levhalar halinde alınan cam yünleri kolaylıkla kesilip şekil verildiğinden uygulaması da basit bir şekilde olmaktadır. Hafif yapısı ile de uygulama kolaylığını sunmaktadır. Uzun kullanım ömrü olan bir malzemedir.

Cam yünü hangi sektörlerde tercih edilmektedir?

Cam yünü çok kullanışlı bir yalıtım malzemesi olduğu için farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Basit uygulanması ve kolay erişimi sayesinde tercih edilmektedir.

Komşu duvar ve iç bölmelerde, çatı döşemelerinde, prefabrik boruların izolasyonunda, klima santrallerinde sıklıkla tercih edilen bir yalıtım malzemesi olmaktadır.

Uygulamadan sonra uzun ömürlü bir malzemedir. Sıcak ve rutubet malzemenin boyutlarında değişiklik yapmaz. Çürüme, küf tutma, bozulma ya da böceklenme gibi deformasyonlara uğramayan bir maddedir. İnsan sağlığını etkileyecek herhangi bir sıkıntılı madde içeriğinde bulunmamaktadır.

İzocam Taşyünü

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by