+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çatı Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

17 Kasım 2017
3 kez görüntülendi
Çatı Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Çatının ısı yalıtımı mineral yün esaslı çatı şilteleri yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu şilteler kolaylıkla çatıya çıkarılır ve kesilerek uygulamaya konabilir. Şilteler kesinlikle yırtılmaz ve her tip çatıya uygun olarak üretilmiştir. Her çatıya uygun olduğundan firesiz olarak uygulama yapılabilir ve döşemeye serilerek çatılara uygulanır. Bu şiltelerin üzerinin örtülmemesi gerekmektedir.

cati isi yalitimi nasil yapilir

Isı yalıtımında kullanılan aracın kir, toz vb. olumsuz etkilere karşı koruma yapılması için, mineral yün esaslı ısı yalıtım malzemesinin üstü nefes alan bir madde ile birlikte örtülebilmektedir. Mineral yün esaslı ısı yalıtım aracı adını verdiğimiz madde düşük yoğunlukta bir madde olduğundan dolayı bu malzemelere yük bindirmesi yapılmamalı ve kesinlikle üzerinde yürünmemelidir. Aksi taktirde büyük zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır.
Eğer çatı arasında yürümek gerekiyor ise ahşap kadronlara mutlaka yürüme yolu yapılmalıdır. Yalıtım malzemesinin yüke maruz kalacağı durumlarda ise yine şilte tipi ürünleri tercih etmek yerine levha formunda bulunan sert ısı yalıtım maddelerini tercih edebilirsiniz. Çatı döşemesine uygulama yapılacağı zaman üstüne toz, kir, vb olumsuz etmenlerden temizlenme sağlanmalıdır veya döşeme betonu üzerine ince şap uygulaması yapılarak güzel ve düzgün bir zemin elde edilebilir.
Düzgün yüzey üzerine kalınlığı TS 825 ‘Binalarda Isı İzolasyon Kaideleri Standardı’na göre tanımlanmış ısı izolasyon malzemeleri döşenir.

cati isi yalitimi nasil yapilir

Isı izolasyon malzemesinin üzerine ayırıcı katman yerleştirilip yüksek dozlu şap uygulaması yapılarak ayrıntı bitirilir. Şap uygulamasının üstüne seçime bağlı olarak rastgele bir kaplama yapılabilir. Bu ayrıntıda havalandırma hayati ehemmiyete sahiptir. İzolasyon malzemesinden geçen su buğuyu yapılan havalandırma boşluğu ile atmosfere atılması gerekmektedir.

Çatı ısı yalıtımı nasıl yapılır ve amacı nedir?

Çatı ısı yalıtımı yapılar için vazgeçilmez bir tasarruf kaynağı imkanı sunmaktadır. Yapıyı dış etkilerden korumak ise çatı ısı yalıtımı sayesinde büyük bir işlev kazanmaktadır. Günümüz teknolojisinde çatı ısı yalıtımı çoğunlukla tercih edilmektedir. Çatı ısı yalıtımı nasıl yapılır konusu boyunca sizlere çatı ısı yalıtımı konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu makalemizde çatı ısı yalıtımı nasıl yapılır ona cevap vermeye çalıştık. Detaylı bilgiler için firmamızla iletişime geçebilir ve çatı ısı yalıtımı hakkında ince detayları, çatı ısı yalıtımı fiyatlarını, faydalarını içeren çeşitli dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Poliüretan Sprey köpük uygulaması 

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by