+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çatı İzolasyonu

17 Kasım 2017
795 kez görüntülendi
Çatı İzolasyonu

Yapılardaki değişmez bir madde ve sağlam bir temel olarak karşımıza çıkan çatılar, pek çok türlere ayrılmaktadırlar. Bu türlerin belirleyici özelliklerini ise kullanılan malzemeler ve uygulama sistemleridir. Ancak tüm çatılardaki ana amaç yapıların ilk günkü kalitesini uzun çapta koruma altına almak olacaktır. Çatılarınızın bakım ve onarımlarını belirli zaman aralıklarından yaptırmak son derece önemlidir.

cati-izolasyonu

ÇATI İZOLASYONUNUN ÖNEMİ

Doğadaki tüm yapılarda olduğu gibi gerek hava şartları ve gerekse diğer dış koşulların oluşturduğu olumsuzluklara karşı direnç göstermesini sağlamak her zaman mümkün olmayabilir. Çatılarda bu sistemlerin uygulandığı yapılardan sadece biridir. Sahip olunan izolasyon gücünü ileri vadede uzun çaplı garanti altına almak imkansıza yakındır diyebiliriz. Yapıları dış etkenlerden korumakla görevli olan çatılar, daha az kaynak kullanılarak etkili bir ısı sağlamak ve o an var olan ısıyı korumakla görevli olarak kar ve yağmur gibi etmenlerin binanın temellerine ulaşmasına engel olma işlevi görürler. Çatıların bu görevlerine yerine getirmesinde büyük rol oynayan sistem çatı izolasyonudur.

cati-izolasyonu

Çatıya yüklenen amaç doğrultusunda çatının işlevini düzgün bir şekilde yerine getirmesi için kaplama sisteminin iyi ve sorumsuz bir biçimde yapılması gerekmektedir. Ayrıca çatının bütünlüğüne zarar gelmemiş olmasından emin olunması gerekmektedir. Çatıdaki kaplama cinsi ne olursa olsun son derece titiz ve dikkatli bir şekilde uygulanmalı, belirli kısımlarda asla hasar olmaması gerekmektedir. Strafor, taşyünü ve camyünü gibi malzemelerden herhangi biri ısı yalıtımında kullanılabilmektedir. Hangi malzeme tercih edilirse edilsin, düzgün işçilik ve kullanılan malzemelerin kaliteleri büyük bir titizlikle seçilmelidir. Ayrıca çatıdaki su yalıtımı içinde doğru yöntemler kullanılmalıdır. Bütün bu saydığımız kriterlerin yanı sıra en önemli olan kriter, çatının yapısı ve izolasyonun doğru ve yerinde kusursuz bir biçimde uygulanmasıdır.

cati izolasyonu

Enerji tasarrufu ve enerjinin doğru bir biçimde kullanılması adına çatı izolasyonunuzu yaptırırken mutlaka işin ustası ve işi son derece iyi uygulayan şirketlerle çalışmanızı önermekteyiz. Çatı izolasyonu basit bir uygulama gibi gözükebilir fakat ileri çapta sizlere iyi bir avantaj sağlayacak ve sizleri gereksiz masraflardan kurtaracaktır. Emin olmadığınız amatör kişilerle çatı izolasyonu için çalışmanızı kesinlikle sizlere önermemekteyiz.

İzolasyon

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by