+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğalgaz Tesisatı ve Proje Çizimi

23 Ekim 2017
8 kez görüntülendi
Doğalgaz Tesisatı ve Proje Çizimi

Doğalgaz tesisatı nedir?

dogalgaz tesisati ve proje

Önceki dönemlerde insanların büyük bir çoğunluğu kış aylarında bulundukları ortamdaki sıcaklığı artırmak amacıyla soba kullanmaktaydı. Ancak günümüzde bunun yerini daha modern ve avantajlı durumda olan doğalgaz almıştır. Doğalgaz tesisatı hassas ve dikkat edilmesi gereken işlemler bütünüdür.

Doğalgaz ile soba karşılaştırıldığı zaman doğalgaz sobaya göre daha tabiat dostu bir yakıt olup daha avantajlı durumları bulunmaktadır. Doğalgaz, hem evi ısıtır hem de evin sıcak su ihtiyacını karşılamakla beraber mutfakta tüp kullanımına da çare olmaktadır. Doğalgaz sadece bir kaynak ile evin ihtiyacı olan durumlarda da çare olmaktadır. Buda ev halkı için büyük bir avantaj konumundadır.

Günümüz modern yaşamıda doğalgaz kullanımını tetikleyen diğer bir faktörlerden arasındadır. Evlerde petekler ve diğer farklı ısıtma kaynaklarıyla kullanılmaktadır. Evdeki kombi veya şofben ile üretilen sıcak su, borular yardımıyla evi ısıtması şeklinde planlanmıştır. Doğalgaz temizlik bakımından da kullanıcılarına iş yüklememektedir. Kullanım sıklığının diğer bir nedeni ise budur. Dolayısıyla soba kullanımı ev içerisinde çeşitli kirliliklere ve pis kokuya sebebiyet verebilmektedir.

Doğalgaz tesisatı yaptırmak için ne yapmak gerekir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz doğalgaz tesisatı ile ilgili bilgilerden yola çıkarak sizde yapınıza, evinize doğalgaz yaptırmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk iş doğalgaz tesisatı için sizlere uygun firmayla çalışmak olacaktır. Doğalgaz tesisatı son derece ustalık gerektiren ve titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Bu yüzden herhangi bir ihmal ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun için güvenilirliği pek çok firma ve müşteri tarafından doğrulanmış firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  Ayrıca websitemizde yer alan referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Doğalgaz Proje Çizimi

doğalgaz proje çizimi

Doğalgaz proje çizimi yetkisi bulunan kişiler tarafından çizilmektedir. Bu yetkili kişiler imzalama yaparak çizerler. Genellikle bilgisayar ortamlarında çizim yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında yapılan bu çizimler gerçeği bire bir yansıtmalıdır. Doğalgaz proje çizimi için en çok tercih edilen program genellike autocad programıdır. Autocad programında çizim yapılabildiği gibi farklı farklı programlarda da çizimlere rastlamak mümkün.

Doğalgaz proje çiziminde bir çok ayrıntı yer almaktadır. Bu nedenle doğalgaz proje çizimi kesinlikle yetkisi bulunan mühendislik firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. 2001263 yetkili doğalgaz tesisat firması olarak bize projelerinizi güvenle çizdirebilirsiniz. Yetkili tesisat firmaları için Bursagaz websitesini ziyaret ederek kontrol sağlayabilirsiniz.

Kimler Doğalgaz Projesi Çizebilir?

dogalgaz tesisati

Doğalgaz proje çizimi sadece bilgisayar ortamında lisanslı Autocad ve Zetacad programlarıyla yapılabildiğinden sadece sertifikalı firmalara yaptırılması gerekmektedir. Doğalgaz projesinde proje ile uygulamada yer alan tesisat birebir aynı olmak zorundadır. Çizilen projeler Bursagaz onayına sunulup onaylandıktan sonra Bursagaz personeli ile birlikte kontrole gelinmektedir. Kontroller neticesinde çizilen proje ile tesisat uyumlu ise sözleşmeler yapılarak gaz arzı yapılmaktadır.  Yaşanabilecek herhangi bir aksilik durumunda gaz arzı yapılamayacak olup tesisat mühürlenerek kullanıma kapatılmaktadır. Bu yüzden doğalgaz tesisatlarınızı yetkili ve binlerce mutlu müşterisi olan sertifikalı firmamıza yaptırabilirsiniz.

Doğalgaz Proje Maliyetleri

Doğalgaz projesi fiyatları konusuna değinmek gerekirse, her firmanın doğalgaz projesi fiyatları değişiklik göstermektedir. Normal bir proje fiyatı daire başına yaklaşık olarak 400TL – 750TL arasında değişmektedir. Doğalgaz projesi için aldığınız yakıcı cihazlarla birlikte ve tesisatını yaptırdığınız durumlarda, şayet bu işlemleri yapan firma Bursagaz yetkili firma ise çok daha uygun fiyata yaptırmanız mümkündür.  Günümüzde genel olarak yeni yapılarda mütahitler doğalgaz tesisatlarının yapımını üstlenmekte olup yetkili firmalarla anlaşma sağlayarak proje çizim işlemini yaptırmaktadırlar. Bu durumlarda ise size sadece istediğiniz modelde bir kombi satın alıp montaj yaptırmak ve doğalgaz sisteminin açılması için başvuruda bulunmak kalmaktadır.

Doğalgaz Çiziminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğalgaz proje çizimlerinde yoğunluklu olarak Autocad ve Zetacad uygulamaları kullanılmaktadır. Bu programlar yetkili doğalgaz firmaları tarafından lisanslı olarak satın alınarak proje çizim işlemleri yasal olarak yapılmaktadır. Ancak doğalgaz proje çizimi için günümüzde usta olduğunu söyleyen herhangi bir yetkisi ve yasal olarak tesisatlara müdahale hakkı olmayan bazı kişiler fiyat konusunda sizlerle anlaşma sağlıyor ve bazı mühendislere projeyi çizdirebiliyorlar. Bu nedenden dolayı güvenilir ve doğru hizmet almak için mühendislik firmalarıyla bizzat kendiniz iletişime geçmelisiniz. Kurumsal olmayan ve yetkisi bulunmayan kişilere doğalgaz tesisatı proje çizimi yaptırmamanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Unutmayın doğalgaz tesisatı ve proje çizimi çok dikkat gerektiren ve mühendislik diploması gerektiren işlemlerdir.

İletişim

Adres : Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by