+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

ELEKTRİKLİ İZOLASYON CEKETİ

08 Nisan 2020
138 kez görüntülendi
ELEKTRİKLİ İZOLASYON CEKETİ

Elektrikli İzolasyon Ceketi, sardığı araçların dışarıda meydana gelen hava değişimlerinden etkilenmemesi için tasarlanan bir üründür. Ürün sayesinde ceketin sarıldığı araçların belli bir ısıda kalması sağlanır. Sanayi ve birçok alanda aktif olarak kullanılan Elektrikli İzolasyon Ceketi ürünleri ısıyı sabit tutmaya yarayan araçlardan biridir. Daha önceleri kızgın yağ ile ısıtma gibi farklı yöntemler kullanılıyordu. Bu yöntemler temelde sık periyodik bakım gerektiren ve düzenli olarak kontrol edilmesi gereken yöntemlerdi.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılmaya başlanan Heat Tracing sistemleri sayesinde boru ve tank gibi farklı taşıyıcı araçların olması gereken ısılarını korumaları sağlanabilmektedir. Bu sistemler sayesinde elektrik enerjisi ısı enerjisine dönüştürülür.

Elektrikli İzolasyon Ceketi Nasıl Çalışır?

elektrikli izolasyon ceketi

Elektrikli İzolasyon Ceketi içerisine döşenmiş olan Heat Tracing sistemi sayesinde boru veya tank gibi araçların çevresine sarılmış olan Elektrikli İzolasyon Ceketi etrafına sarıldığı aracın ısısını sabit tutmayı başarır. Böylece dış ortamda meydana gelen ısı değişimleri nedeni ile transfer edilen maddenin formunda herhangi bir değişiklik olmaz.  Bu şekilde düzenli olarak çalışan Elektrikli İzolasyon Ceketi sayesinde harcanan enerjiden tasarruf edilirken transfer işlemleri de sekteye uğramadan gerçekleşir. Yaklaşık 5-10 dakika arasında üzerinde bulunan termostat sayesinde 80 derceye kadar ısıtılabilir.

elektrikli izolasyon ceketi

Elektrikli İzolasyon Ceketi beraberinde bir adet elektronik ısı kontrol cihazı ile birlikte gelir. Bu cihaz cekete bağlı olarak bulunur ve ceketin sarıldığı tank veya boru gibi araçların ısısını ölçer. Maddenin taşınması için gerekli olan ısı taşınan maddeye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle borunun etrafına sarılan Elektrikli İzolasyon Ceketi üzerinde bulunan elektronik ısı kontrol cihazı üzerinden en uygun ısı seçilir ve cihaz ayarlanır. Isı ayarlama işlemi gerçekleştikten sonra meydana gelen dış hava koşullarına bağlı olarak kendi kendini ayarlayan ve dış faktörlerin ısı dengesini bozmasını engelleyen elektronik cihaz sayesinde Elektrikli İzolasyon Ceketi tam olarak işlevini görür.

Elektrikli İzolasyon Ceketi farklı araçlar için farklı boylarda tasarlanan bir üründür. Tankların veya boruların boyları kullanılacağı işletmeye göre birbirinden farklılık gösterir. Bu bağlamda işletmeye göre ölçülerek tasarlanıp hazırlanan ürünler ile tam koruma ve sağlıklı çalışan ürünler elde edersiniz.

 →Heat Tracing

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by