+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

EŞANJÖR İZOLASYON CEKETİ

05 Aralık 2018
811 kez görüntülendi
EŞANJÖR İZOLASYON CEKETİ

Eşanjör İzolasyon Ceketi

esanjör-izolasyon-ceketi

Vana ceketleri arasında popüler bir malzeme ve izolasyon yöntemlerinden birisi de eşanjör izolasyonudur. Eşanjör izolasyon ceketi ısı kayıplarını azalttığı gibi soğutma sistemlerinde de yoğuşmayı engellemesi, buzlanmanın önüne geçmesi ile biliniyor. Yüksek ısılı sistemlere dayanıklı parçalar içeren ve bu donanımsal özelliği ile ön plana çıkan eşanjör izolasyon ceketlerinde amortisman oldukça düşük gerçekleşiyor. Boru hattı armatürlerinde tercih edilen eşanjör izolasyon ceketinin çeşitli alanlarda kullanılması yaygınlaşmaya devam etmektedir. Başlıca kullanım alanları olarak kızgın yağ hatları, buhar tesisleri, ısıtma ve soğutma teknolojileri, chiller santral uygulaması, kazan daireleri, makine daireleri, boru izolasyonu, su dağıtım ve akış tesisleri sayılabilmektedir. Eşanjör izolasyon vana ceketinin bu alanlarda başarılı sonuçlar elde ettiği testlerle ortaya çıkarılmıştır.


Eşanjör İzolasyon Vana Ceketinin Seçimi

Vana ve boru hatlarında özel hesaplamalar sonucunda eşanjör izolasyonu uygulanmalıdır. Her vanaya özel olarak planlandıktan sonra monte edilmesi beklenir. Vana flanşları en az 100 mm mesafede olacak şekilde ayarlanmalıdır. İzolasyon kalınlıkları belirlenirken akışkanlığa göre sıcaklık ölçümü yapılarak montaj gerçekleşmelidir. Sıcak hatlarda veya sıcak motorlarda seramik, cam yünü ve cam elyaf malzemeleri tercih edilmektedir.

Eşanjör İzolasyonu Avantajları

Vana ceketi defalarca kullanılabilir. Kendisini yenilemekte ve uzun süreli kullanımlar sağlamaktadır. Kullanılması oldukça basit olan eşanjör izolasyon ceketinin montajı da oldukça kolaydır. Yanmaz özellik göstermesi ile yangın risklerini en aza indirmiştir. Cırt bant, kopça ve yayda kullanılması ve bağlama ipleri ile güçlendirilmesi olası hava koşulları risklerini de ortadan kaldırmıştır. Sağlam bir şekilde dayanması ile dış cephelerde de tercih edilmektedir. Küflenmemesi, toza ve çamura karşı dayanıklılık göstermesi, paslanmaz tel içermesi ve kopmaması da eşanjör izolasyonunda vana ceketinin önemini ve kalitesini öne çıkarmaktadır.

Eşanjör İzolasyonunda Kullanılan malzemeler

cam-elyaf-kumaslar

Paslanmaz çelik tel ile bağlanabilmektedir.
Cam elyaf fitiller ile bağlama ipleri oluşturulmuştur.
Çelik tel ile dikiş ipi kıvamında iplerle kenetlenmiştir.
Paslanmaz kopça veya yayda ile bağlanır.
İğnelenmiş cam yünü ve seramik elyaf battaniye malzemeleri ile vana ceketi oluşturulur.
İç ve dış katmanda silikon kaplı veya alufix cam elyaf kumaş malzemesi tercih edilmiştir.

Pompa izolasyon ceketi

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by