+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hayvansal Barınakların Isı Yalıtımı

17 Kasım 2017
971 kez görüntülendi
Hayvansal Barınakların Isı Yalıtımı

Her ne kadar yapıların ısı yalıtımı önemli olsa da hayvanların yaşam alanlarının da ısı yalıtımı son derece önemli olmaktadır. Gereken ısı yalıtımının sağlanmadığı durumlarda içerideki titiz ortamın oluşmaması sonucunda kötü hava koşullarının meydana getirdiği hastalık vb. olumsuz faktörler ciddi kayıplara yer açabilmektedir.
Hayvan Barınaklarında Isı Yalıtımı Önerileri
Isı yalıtımı tercihinde bulunurken neyin tercih ettiğiniz büyük önem teşkil etmektedir. Hayvan barınakları için prefabrik veya betonarme ısı yalıtımı için son derece iyi bir tercih olacaktır. Barınağın içerisinde oluşacak herhangi bir kaçağın kapatılması ve içerideki havalandırmaların ortama elverişli bir biçimde sağlandığını düşündüğümüz zamanda, Poliüretan köpük olarak adlandırdığımız maddenin yapının inşasında kullanılmasını sizlere öneriyoruz. Poliüretan köpük adını verdiğimiz madde, duvarlara ve ters tavana ek yersiz olarak uygulanmalıdır. Ayrıca poliüretan köpük, elektrik, havalandırma ve zeminin şapına uygun olarak gerçekleştiren bir işlem olması için içeriden uygulanmalıdır.
Tavuk çiftlikleri vb. tarımsal alanlar günümüzde önemli stres kaynaklarına maruz kalmaktadır. Dolu, yağmur, kar, fırtına gibi faktörlerden dolayı oluşan olumsuz koşullar hayvanlar ve hayvancılıkla uğraşan çeşitli bireyler için çok zorlayıcı faktörler olmaktadır. Tarıma yönelik yapılacak olan yalıtım uzun vadeli, son derece dayanıklı ve bütçe dostu olmalıdır. Poliüretan köpük uygulaması ile dış ortamda oluşan olumsuz koşulların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca hayvan dışkıları, tarım makinelerinden ve araçlardan çıkan zararlı gazlar, yüksek derecede buhar ve nem oluşması da verimliliği bir hayli etkilemektedir. Bütün bu kriterlere yönelik Poliüretan köpük sayesinde hem hayvansal barınakların ısı yalıtımı sorununu çözebilir hem de uzun vadede ısı verimliliğini artırabilirsiniz. Hayvansal barınakların ısı yalıtımı konusunda bu uygulama ısı giderlerinde de azaltma meydana getirmektedir. Hayvansal barınakların ısı yalıtımı için kullanılan Poliüretan köpük adı verdiğimiz madde hayvanların sağlığı açısından hiçbir risk teşkil etmemektedir. Bu uygulama tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişiler ise enerji maliyetlerden tasarruf ettirmek amacıyla büyük bir önem teşkil etmektedir. Hayvan barınaklarının ısı yalıtımı nasıl ki çalışma ortamları ve endüstri alanında önemli ise hayvanlar ile uğraşan bireyler içinde son derece önem teşkil etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
1
×
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.