+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

ISITMALI CEKET

08 Nisan 2020
127 kez görüntülendi
ISITMALI CEKET

ISITMALI CEKET

VARİL ISITICI CEKET

Isıtmalı Ceket, son yıllarda gittikçe daha fazla tercih edilen ürünlerden biridir. ısıtmalı ceket ürünlerinin temelinde Heat Tracing sistemleri bulunmaktadır. Isı korumak için kullanılan bu sistemler sayesinde varil, tank, boru gibi farklı taşıyıcıların ısılarının korunması sağlanmaktadır. Varil gibi araçların sabit ısıda kalması içeriğinde taşınan maddelerin halihazırda bulunan formlarını korumak için kullanılmaktadır.

Daha çok sanayi sektöründe kullanılsa da diğer birçok sektörde de kullanılan Heat Tracing hizmetleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte önceden kullanılan yöntemlerin rafa kaldırılmasını sağlamıştır. Daha önceleri kızgın yağ ile ısı koruma gibi farklı yöntemler kullanılmaktaydı. Bu yöntemler düzenli olarak bakım gerektiren hizmetlerdi. Artık kontrol ve sık periyodik bakım gerektirmeyen ürünler sayesinde teknolojinin akıllı nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Isıtma Ceketleri Nasıl Çalışır?

Isıtmalı Ceket ürünleri varil, boru gibi madde ileten taşıyıcıların sıcaklığını korumaya yarayan araçlardır. Isıtmalı ceketler içerisinde Heat Tracing yani elektrik ile ısı elde etme sistemi kullanarak boruların ısısını korur.

Boru ve tanklar içerisinde barındırdıkları maddelerin ısılarını korumaları için tek başlarına işlev göremez. Dış faktörler nedeni ile boruların içerisinde bulunan maddeler mevcut formlarını korumakta zorlanabilir ve donabilir veya akışkanlıklarını kaybedebilirler. Bu tarz taşıyıcıların içerisinde sıvı ve gaz formda maddeler taşınır. Dışarıdaki hava koşullarının değişmesi ise boruların içerisindeki maddelerin şekil değiştirmelerine neden olabilir. Özellikle donma sorunu iletilen maddelerin taşınması önündeki en büyük engellerden biridir.

Isıtma Ceketleri sayesinde elektrik enerjisinden ısı elde edilir ve etrafına sarıldığı boru veya tankın olması gereken ısısını korumasına yardımcı olur. Isıtmalı ceketler bir anlamda evlerimizde kullandığımız ısıtıcı battaniyelere benzetilebilir. Belli bir ısıya ayarlanan ısıtıcı battaniyeler yeterli ısıya ulaştığında kapanır ve ısı düştüğünde tekrar ara ara çalışarak mevcut ısıyı korurlar. Tam olarak bu işlevi gören ısıtmalı ceket ürünleri sayesinde borular daima olması gereken ısıda kalmakta ve taşınan maddeler zarar görmemektedir.

Isıtmalı Ceket ürünleri beraberinde elektronik ısı kontrol cihazı barındırır. Bu cihaz sayesinde Isıtma Ceketleri sardığı taşıyıcı aracı sürekli olarak belli bir ısıda tutabilir. Isı kontrol sorunu olmaksızın boru veya tanklar daima belirlenen ısıda kalır.

 →Varil Isıtıcı Ceket

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by