+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

İZOCAM TAŞ YÜNÜ

25 Nisan 2020
150 kez görüntülendi
İZOCAM TAŞ YÜNÜ

TAŞYÜNÜ

İzocam taş yünü birbirinden farklı pek çok özelliği sahip olan bu sebeplerden ötürü tercih edilen bir yalıtım malzemesidir. Oldukça geniş sektörlerde kullanılmaktadır. İzocam taş yünü in organik bir malzemedir. Volkanik bir kayaç olan bazalttan elde edilmektedir. Bazalt kayacının 1350°C-1400°C’de ergitirilmesi ile meydana gelmektedir. Ergitme işleminde bazalt maddesi elyaf haline getirilir ve izocam taş yünü elde edilir.

İzocam taş yününün teknik özellikleri nelerdir?

izocam-tasyunu

  • Boru, levha, şilte ve dökme şeklinde kullanım şekline uygun şekilde üretimi yapılabilir. Boyutları ihtiyaç halinde istenilen şekilde kesilebilir.
  • -50°C ve +1250°C aralığında kullanım sıcaklığına sahiptir. Geniş kullanım aralığı bulunan bir malzemedir.
  • Sıcaklık artış ve azalışı durumunda dahi boyutlarında değişme yaşanmaz. Lifli yapısı sıcaklık değişimlerine karşı aynı boyut özelliklerini korumasını sağlamaktadır.
  • Isı iletkenlik değeri düşüktür ve bu sayede ısı yalıtımında kullanılır.
  • İzocam taş yünü ateşe karşı dayanıklı bir üründür. Bu özelliği sayesinde yangınlara karşı koruyucu malzeme olarak kullanılabilir.
  • Su itici özelliği bulunmaktadır. Nem, rutubet ve diğer su problemleri yaşandığında elyaflı yapısı su geçimine izin vermez ve bu sayede su yalıtım malzemesini geçerek ilerleyemez.
  • Ses iletkenliği düşük bir malzemedir. Ses titreşimlerini absorbe ederek ses yalıtımında kullanılmaktadır. İçindeki elyaf malzemenin çapraz bağları ses titreşimlerini sönümlemektedir.
  • Kullanım ömrü uzun bir yalıtım malzemedir. Küflenme, paslanma, korozyon ve çürüme gibi özellikler göstermez. İnorganik malzemeden elde edilmesi sayesinde böceklenme yapmaz.

İzocam taş yönünün kullanım alanları nelerdir?

Yalıtım malzemesi olan İzocam taş yünü pek çok sektörde kullanılmaktadır. Çatılarda, binaların çeşitte bölme duvarlarında, dış cephe yalıtım malzemesi olarak, fırın izolasyonların da, merdiven ve asansör boşluk bölmelerinde, çelik kapıların yalıtımında ve ses izolasyonu gerektiren pek çok yerde tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra organik tarım ve seracılıkta da son dönemlerde kullanılmaya başlanan bir malzeme olmuştur. Su tutucu özelliği olan İzocam taş yünü bitki köklerinin kolay suya ulaşmasını ve hava almalarına yardımcı olmaktadır.

Isı tasarrufu yapılmak istenen yerlerde en sık ve ekonomik olarak tercih edilen malzeme İzocam taş yünü olmaktadır. Farklı çeşitleri bulunan bu ürünün kullanacağınız özelliğine göre birbirinden farklı fiyatlandırma listeleri mevcuttur.

Cam Yünü 

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by