+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kazan Kapak İzolasyonu

24 Kasım 2017
2 kez görüntülendi
Kazan Kapak İzolasyonu

Kazan kapakları genel olarak kazan üretimi yapan kişiler tarafından izolasyonsuz bırakılır yada yeteri kadar verimli bir izolasyon uygulaması sistemi uygulanmaz. Bunun gibi durumlarda kazan kapak izolasyonu sizlere çözüm üretebilecek bir uygulama olacaktır.

Kazan kapak izolasyonu kazan kapaklarındaki ısı kaybına engel olmak amacı güderek kazan kapakları için en güvenilir ve işe yarar yalıtım malzemesi olarak dayanıklı kumaşlar ile belli ölçülerde ve isteğe uygun olarak şekillenen bir sistemdir diyebiliriz. Kumaşlar ile gereken ölçümler yapılarak, isteğe uygun yüzeye göre açık kısım bırakılmayacak biçimde kazan kapakları yalıtım ceketleri ile adeta örtülür diyebiliriz. Böylece yüzey sıcaklıkları güvenilir seviyede tutulmuş olur ve gerek iş sağlığı güvenliği gerekse ileri ki dönemlerde ciddi enerji tasarruflarına olanak sağlamış olur.

Kazan Kapak İzolasyonu zor bir işlem midir?

kazan-kapak-izolasyonu

Kazan kapak izolasyonunun ısıya karşı oldukça dayanıklı kumaşlardan üretilen ceket ile sağlandığını söylemiştik. Bu ceketler sadece kazan kapak izolasyonu için değil artık gelişen endüstride birçok alanda kullanılmaktadır. Dolayısıyla kazan kapak izolasyonunun çok tercih edilmesinin nedeni de oldukça kolay bir biçimde sökülüp takılabilmesidir. Bakım için sökülmesi durumunda sizlere büyük uğraşlar yaşatmayacaktır. Onarım ve bakım durumunda kolayca çıkarıp onarım tamamlandıktan sonra pratik bir biçimde takılabilmektedir. Ayrıca bu ceketler oldukça uzun ömürlüdür.

Kazan Kapak İzolasyonunda nelere dikkat edilmelidir?

Her kazan kapağı için özel üretimli ceketler kullanılmalıdır. Her kazan kapağı için aynı ceketten kullanılmaması gerekmektedir. Kazan kapağı izolasyonu için üretilen ceketler özel olarak imal edildikleri için mutlaka ölçülerine göre ve ihtiyaca göre üretilmesi gerekmektedir. Ceketlerde yüksek ısıya karşı duyarlı olarak kevler dikiş ipinin kullanılması gerekmektedir. Dolayısıyla kullanacağınız diğer dayanıksız iplerden üretilen ceketler sizlere uzun vadede yarardan çok zarar getirecektir.

kazan kapak izolasyonu

Ceket için ödediğiniz miktar kendini uzun vadede tamamlayıp amorti edeceği için asla zarara girdim gibi bir düşünceyi aklınızda bulundurmayın. Çünkü iş sektöründe psikoloji oldukça önemlidir. Unutmayın izolasyon ceketleri günümüzde artık oldukça yaygındır ve ileri dönemde işletmeler bu ceketlerin faydalarını oldukça verimli bir biçimde kullanmaktadırlar diyebiliriz.

Vana Ceketi Nedir? 

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by