+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

KELEBEK VE KÜRESEL VANA CEKETİ

05 Aralık 2018
810 kez görüntülendi
KELEBEK VE KÜRESEL VANA CEKETİ

Kelebek ve Küresel Vana Ceketi

 

Kelebek ve küresel vanalar için özel olarak tasarlanmış vana ceketi grubunu oluşturmaktadırlar. Küresel ve kelebek vanalar okul, hastahane, yurt, devlet binaları ve birçok fabrikada akışkanların kontrolü amacıyla yoğun olarak kullanılmakta olan ekipmanlardır. Bu ekipmanlarda kullanılan akışkanların sıcaklıkları çok değişken olabilmektedir. -30 ila 1000 dereceler arasında kullanımı mevcuttur. İçerisinde yüksek derecelerde akışkan barındıran bu malzemelerin yalıtımı da çok büyük önem arz etmektedir. Bunun için Bursa Vana Ceketi firması olarak bu doğrultuda üretimler yapmaktayız. 

vana ceketi

 

Kelebek ve küresel vana ceketi için kullanılan malzemeler sıcaklığa göre değişkenlik göstermektedir. Düşük sıcaklıklarda silikon kaplı cam elyaf kumaşla kombinlenmiş kauçuk veya aerogel yalıtımları tercih edilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda ise sıcaklığın derecesine göre silika ve 1.5 mm cam elyaf kumaş tercihiyle birlikte 1260 derece dayanıma sahip seramik yünü tercih edilmektedir.  

Kelebek ve Küresel Vana Ceketinin Özellikleri

Kevlar olarak bilinen özel bir dikiş ipi ile üretimi gerçekleştiriliyor. Cam, elyaf ve çelik tel gibi yan malzemeler de donanımı arttırıyor. Paslanmaz özelliği ile uzun vadede kullanım imkanı sağlıyor. Bant ile yapıştırma yani bağlama yapılmasının yanı sıra paslanmaz kopça kullanılması vana ceketlerinin donanımını arttırdığı gibi dayanıklılığını da fazlası ile etkiliyor. Cam elyaf kumaşların yanı sıra silikat kumaş ve kalsiyum silikat kumaş türü ile de desteklenebiliyor. Kelebek ve küresel vana ceketinin 1000 dereceye kadar sıcaklıkta dayanıklı olduğu ve uzun yıllar boyunca verimli bir şekilde çalıştığı da yapılan testler sonucunda ortaya çıkmıştır.

Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketinin Kullanım Alanları

Buhar fabrikaları, Isıtma ve soğutma sistemleri, Açık hava buhar işletmeleri, Gemi ana makineleri, Enerji transferi yapılan boru sistemleri gibi çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Küresel – Kelebek vana izolasyon ceketlerinin kullanıldığı tüm alanlarda enerji transferi sırasında kaliteli bir çözüm olduğu ve asla enerji israfına yer vermemesi başarısını gösteriyor. Sıcak boru hatlarında bu vana ceketi kullanılması ile birlikte ısı kaybının ve yoğuşmanın son derece önlendiği görülüyor.

Neden Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketi?

İzolasyon vana ceketinin tercih edilmesinde en büyük faktörlerden birisi taş yünü ile oluşturulmasıdır. Taş yünü yanmaz malzemeler olarak biliniyor. Böylece sıcağa dayanıklı olduğu ve diğer tüm malzemeleri geride bıraktığı biliniyor. Isı yalıtımı, ses yalıtımı gibi özelliklerinin yanı sıra yangına karşı dayanıklı olması ve enerjinin patlamaması gibi avantajlar da sağlıyor. Çürümemesi, küflenmemesi, paslanmaması gibi özellikler de taş yününün bir parçasıdır. Vana ceketinde esas olarak elde edilmek istenen donanımlar taş yünü malzemelerinin kullanımı ile sağlanıyor.

Pistonlu, Glob ve Metal Körüklü Vana Ceketleri

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by