+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

KÜRESEL – KELEBEK VANA İZOLASYON CEKETİ

05 Aralık 2018
462 kez görüntülendi
KÜRESEL – KELEBEK VANA İZOLASYON CEKETİ

Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketi
Standart bir vana ceketinde elde edilebilecek olan kullanım verimliliği için -40 ile 105 derece arasında bir sıcaklık borusunda kullanılıyor olması gerekmektedir. Fakat küresel – kelebek vana ceketlerinde 260 dereceye kadar standart sıcaklık derecesi verimi elde edilebilmektedir. Bu dayanıklılık küresel – kelebek vana izolasyon ceketi ile opsiyonel olarak arttırabilir. Kullanılan ekstra malzemeler ve kumaş türleri ile enerji transferi ve boru hatları döngüsünde yüksek verim elde edilebilmektedir. Silikonlu yanmaz kumaş ana malzemeli olarak üretilen ve bağlama ipleri ile güçlendirilen dayanıklı vana ceketi kullanmak için küresel – kelebek vana izolasyon malzemesi tercih edilebilir.

Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketlerinin Özellikleri
Kevlar olarak bilinen özel bir dikiş ipi ile üretimi gerçekleştiriliyor. Cam, elyaf ve çelik tel gibi yan malzemeler de donanımı arttırıyor. Paslanmaz özelliği ile uzun vadede kullanım imkanı sağlıyor. Bant ile yapıştırma yani bağlama yapılmasının yanı sıra paslanmaz kopça kullanılması vana ceketlerinin donanımını arttırdığı gibi dayanıklılığını da fazlası ile etkiliyor. Cam elyaf kumaşların yanı sıra silikat kumaş ve kalsiyum silikat kumaş türü ile de desteklenebiliyor. Küresel – Kelebek vana ceketlerinin 1000 dereceye kadar sıcaklıkta dayanıklı olduğu ve uzun yıllar boyunca verimli bir şekilde çalıştığı da görmezden gelinemiyor.

Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketinin Kullanım Alanları
Buhar fabrikaları, Isıtma ve soğutma sistemleri, Açık hava buhar işletmeleri, Gemi ana makineleri, Enerji transferi yapılan boru sistemleri gibi çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Küresel – Kelebek vana izolasyon ceketlerinin kullanıldığı tüm alanlarda enerji transferi sırasında kaliteli bir çözüm olduğu ve asla enerji israfına yer vermemesi başarısını gösteriyor. Sıcak boru hatlarında bu vana ceketi kullanılması ile birlikte ısı kaybının ve yoğuşmanın son derece önlendiği görülüyor.

Neden Küresel – Kelebek Vana İzolasyon Ceketi?
İzolasyon vana ceketinin tercih edilmesinde en büyük faktörlerden birisi taş yünü ile oluşturulmasıdır. Taş yünü yanmaz malzemeler olarak biliniyor. Böylece sıcağa dayanıklı olduğu ve diğer tüm malzemeleri geride bıraktığı biliniyor. Isı yalıtımı, ses yalıtımı gibi özelliklerinin yanı sıra yangına karşı dayanıklı olması ve enerjinin patlamaması gibi avantajlar da sağlıyor. Çürümemesi, küflenmemesi, paslanmaması gibi özellikler de taş yününün bir parçasıdır. Vana ceketinde esas olarak elde edilmek istenen donanımlar taş yünü malzemelerinin kullanımı ile sağlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
1
×
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.