+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEKANİK İZOLASYON

16 Şubat 2019
848 kez görüntülendi
MEKANİK İZOLASYON

Mekanik izolasyon, sık sık duyduğumuz bir terimdir; mekanik oda yalıtımı, kazan dairesi yalıtımı ve soğutulmuş su sistemi yalıtımı ile değiştirilebilir. Mekanik yalıtım, bir bina veya endüstriyel tesiste ısıtma, soğutma ve kullanım suyu sistemlerini oluşturan bileşenleri yalıtmaktır. Mekanik yalıtım birçok bileşenden elde edilir: manuel valfler, çalıştırılan valfler veya kontrol valfleri, ısı eşanjörleri (hem kabuk hem de tüp ve plaka ve çerçeve), pompalar, soğutucular ve binanın “mekanik sistemlerini oluşturan sayısız bileşen türü .”

Mekanik yalıtım, boru ve vanalardaki buhar veya sıcak su sistemlerinden gelen çok pahalı ısıyı koruduğu için mekanik sistemin kilit bir parçasıdır. Mekanik oda yalıtımı aynı zamanda binanın içindeki çalışanların rahatı için serin tutulması amacıyla kullanılan borularda ısıyı soğuk sudan uzak tutar.

Neden mekanik izolasyon?

mekanik izolasyon

Bu harika bir soru. Hayır. Her şeyden önce 1 neden kişisel güvenliktir. Bir boru veya vana yalıtılmamışsa veya izolasyon düşerse, bir çalışan çıplak parçaya kolayca dokunabilir ve ciddi şekilde yanabilir. İşyerinde istediği son şey, bir çalışanın mekanik izolasyonun yetersiz bakımı nedeniyle yaralanmasıdır!

Bir sonraki sebep açıkça finansaldır. Sudan buhar yapmak ya da binalarımızı ısıtmak için yeterince sıcak su yapmak, çok, çok pahalıdır. Tersine, yaratık konforumuz için suyu “soğutmak” son derece pahalıdır. Tipik olarak, boruları yalıtmak ve Bursa Vana Ceketi çıkarılabilir, yeniden kullanılabilir yalıtım örtülerinin döşenmesi için 24 ay veya daha az bir yatırım getirisi bekliyoruz.

Mekanik İzolasyon Nasıl Yapılmalı?

Mekanik izolasyon bir programda tutulmalı, bunun yapılması çok zor bir iş değil, mekanik odalar mekanik odalardan geçecek, mekanik oda izolasyonunu gözlemleyecek ve hasar görmüş veya eksik olan boru yalıtımını not edecektir. Tüm mekanik bileşenler: sürgülü vanalar, küresel vanalar, süzgeçler, kontrol vanaları, basınç düşürme vanaları ve burada listelenmemiş diğer bileşenlerin her birinde çıkarılabilir, yeniden kullanılabilir yalıtım ceketleri veya örtüleri bulunmalıdır. Yürürken ve mekanik izolasyona bakarken, anketi yapan kişi, eksik olan herhangi bir yalıtım ceketi veya komponente servis yapmak veya incelemek ve yeniden doldurulmamış izolasyon ceketi not edebilir.

Mekanik odanızı korumak için yapılması gereken ilk şey mekanik oda yalıtımını sağlamaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu Bursa Vana Ceketleri ile iletişim kurmaktır. Tesisinizde veya binanızda kapsamlı bir izolasyon denetimi yapacağız. Denetim sırasında, borulardaki tüm eksik veya hasarlı yalıtımlar ve vanalar, ısı eşanjörleri, pompalar ve diğer bileşenlerin bir kısmı gibi bileşenler not edilecektir. Her bir bileşen tip, boyut, ANSI sınıfı, çalışma sıcaklığı, çalışma saatleri, tam konum ve bu bilgi ısı kaybı analizinde kullanılacaktır.

Isı kaybı analizi tamamlandığında, bina sahibinin hasarlı, eksik veya yalıtılmamış bileşenlerin kendilerine kaç dolar mal ettiğini tam olarak görmelerini sağlayacaktır. Bu noktadan itibaren Bursa Vana Ceketlerin tüm yalıtım projesini yürütmesi oldukça basit bir işlemdir. Bursa Vana Ceketi ekibi, çıkarılabilir boru yalıtımının doğru takıldığından emin olacak profesyonel boru yalıtıcılarına sahiptir. Bursa Vana Ceketi ayrıca her çıkarılabilir, yeniden kullanılabilir yalıtım örtüsünü üretecek ve ardından tesisinize kuracaktır. Tamamlandığında, mekanik sistem kendi güzelliğini üstlenecek.

Sıradaki Ne?

Başka bir harika soru! Bursa Vana Ceketleri tesisinizi yılda bir veya iki kez ziyaret edecek ve tüm sistemi hasarlı / eksik boru yalıtımı için kontrol edecektir. Ayrıca, çıkarılabilir, yeniden kullanılabilir yalıtım ceketleri kontrol edilecektir. Ceketler çıkarıldıysa, onları yeniden kuracağız. Yeni ekipman monte edilirse, izolasyon veya izolasyon ceketine ihtiyaç duyan boru ve parçaları not edeceğiz. Bu bilgi rapora dahil edilecek ve oradan tek yapmanız gereken Bursa Vana Ceketi’ne olumlu bir görüş bildirmek. Kısa sürede mekanik odalardaki mekanik yalıtımınız% 100’e kadar korunacak ve mekanik sistemin güvenlik ve enerji verimliliği korunacaktır.

Doğalgaz Tesisatı

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by