+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

POLİÜRETAN KAPLI CAM ELYAF KUMAŞLAR

20 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
POLİÜRETAN KAPLI CAM ELYAF KUMAŞLAR

Teknolojinin gelişmesi ve bu gelişimin üretime de doğrudan yansıması ile birlite pek çok alanda kullanılan cam elyaf kumaşların da üretiminde farklı teknikler uygulanmakta; bu tekniklerin sonucunda da çok daha dayanıklı olan farklı ürünler elde edilmektedir. Cam elyafların üzerinin poliüretan isimli malzeme ile kaplanması, poliüretan kaplı cam elyaf kumaşları ortaya çıkarmıştır. Bu kumaşlar üretimlerinde kullanılan poliüretan kaplama sayesinde çözücü kimyasallara ve yağlara karşı mukavemet sağlamaktadırlar. Isıya karşı da oldukça dayanıklı olan poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar üzerinde sürekli çalışıldığında 150 dereceye kadar dayanabilmektedirler. Eğer anlık bir çalışma yapılacak ise bu derece 200’e kadar çıkmaktadır.

POLİÜRETAN KAPLI CAM ELYAF KUMAŞLARIN ISI DAYANIMI

poliuretan kapli cam elyaf kumaslar

Alt kısımda bulunan cam elyaf kumaş da ısıya karşı çok dayanıklıdır. Devamlılığı olan bir çalışmada 500 dereceye kadar, anlık yapılacak bir çalışmada 150 dereceye kadar dayanabilmektedir. Poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar ısının yanı sıra, aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılık oranını ise kullanılan poliüretanın miktarı belirlemektedir. İmalatta kullanılan poliüretan miktarı arttıkça, malzemenin aşınmaya karşı dayanıklılık seviyesi de artmaktadır.

Poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar müşterilerin taleplerine ve kullanım yapılacak alana göre tek tarafı poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar olarak üretilebilecekleri gibi, her iki tarafı poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar olarak da üretilebilmektedirler. Kullanıma engel oluşturacak herhangi bir durum yok ise, dayanıklılığın artırılması adına her iki tarafı da poliüretan kaplı cam elyaf kumaşların tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır. Firmamız talebe göre, ihtiyaç duyulan cam elyaf kumaş üretimi yapmakta, en ideal ürünü müşterilerine taahhüt edilen zamanda sunmaktadır.

poliuretan-kapli-cam-elyaf-kumaslar

Poliüretan dünyada ilk defa 1937 yılında Alman bilim insanı Otto Bayer tarafından üretilmiştir. Bu üretim günümüze kadar geliştirilerek gelmiş, poliüretan günümüzün en sık kullanılan malzemelerinden bir tanesi olmuştur. Hem dayanıklı olması, hem de kolay kullanımlı olması nedeni ile pek çok farklı alanda tercih edilen poliüretan, uygulanacağı yüzeye göre kolaylıkla şekil alabilmesi ve uygulandıktan sonra uzun ömürlü kullanım sağlaması nedeni ile ilk tercih edilen malzeme olma özelliğine sahiptir.

Silikon Kaplı Cam Elyaf Kumaşlar

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by