+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Poliüretan Sprey Köpük İzolasyon

24 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Poliüretan Sprey Köpük İzolasyon

Poliüretan sprey köpük izolasyon günümüzde genelleme yaptığımız zaman diğer izolasyon türlerine göre daha farklı bir uygulama sistemidir. Yüksek basınç bulunan sprey köpük makinası yoluyla poliüretan sprey köpük yoluyla uygulanır. Poliüretan sprey köpük malzemesinin kusursuz kaplama uygulaması ile ısı köprüleri tamamen yok edilmektedir. Ayrıca sıkıldıktan sonra çok kısa süre içerisinde kendi hacminin yaklaşık olarak 30-40 katı civarında şişme göstererek poliüretan köpük halini alır. Ayrıca poliüretan köpük dünyanın en iyi izolasyon malzemesi olarak nitelendirilmektedir. Bunun nedeni ise çok düşük ısı iletimi değeridir.

poliuretan-sprey-kopuk

Poliüretan köpük izolasyon uygulaması tek uygulama ile diğer 3-4 yalıtım malzemelerinin yerini tutabilir. Poliüretan sprey köpük izolasyon uygulaması oldukça hızlı bir uygulamadır ve hiçbir zahmet gerektirmemektedir. Günlük olarak yaklaşık 500 ile 1,500 m arası alanın ısı yalıtımı için olanak sağlamaktadır.

Genelde kullanılan diğer yalıtım uygulamalarına göre zahmetsiz olduğunu söylemek doğru olur. Klasik yalıtım sistemlerinde nakliye ve depolama maliyetlerinin yanı sıra montajı içinde işçilik maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Poliüretan sprey köpük izolasyon uygulamasında ise bu tarz maliyetlere hiç gerek yoktur diyebiliriz. Dolayısıyla zamandan ve enerjiden oldukça verimli bir biçimde yararlanmanızı sağlar ve tasarruf ettirir.

poliuretan-sprey-kopuk

Oldukça çevre dostu bir ısı yalıtım uygulaması olan poliüretan köpük doğalgaz enerjisi, fosil yakıt tüketimi ve elektrik enerjisi tüketimini minimum seviyeye indirerek enerji tasarrufundan verimli bir şekilde yararlanmamızı sağlar. Ayrıca çevre dostu olan bu uygulama sayesinde doğanın akışına ve iklimine bir zarar gelmemektedir.

Poliüretan Sprey Köpük İzolasyonu neden tercih edilmektedir?

poliuretan-sprey-kopuk

Çünkü, klasik izolasyon uygulamalarına göre oldukça avantajları bulunmaktadır. Diğer izolasyon uygulamaları daha fazla çaba ve uğraş gerektirirken poliüretan sprey köpük izolasyonu ile hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Diğer ısı yalıtım türlerine göre tercih etmeniz için birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebepler arasında; kolay nakliye ve uygulaması, daha hızlı uygulama, dayanıklılık, çok yönlü uygulamasının bulunması ve daha az kalınlıkla yüksek yalıtım daha düşük ısı iletkenlik katsayısı gibi birçok avantajlı uygulama özellikleri bulunmaktadır diyebiliriz.

Sprey Poliurea nedir?

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by