+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİLİCA KUMAŞLAR

29 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
SİLİCA KUMAŞLAR

SİLİCA KUMAŞLARIN ÖZELLİKLERİ

Silica kumaşlar özellikle çok yüksek ısılara dayanma gücünden dolayı, yüksek ısıya maruz kalınacak alanlarda kullanılmaktadır. Zira bu kumaşlar 1200 derece ısıya kadar dayanabilmekte, 1600 derecelik bir ısıda ancak erimektedirler. Silica kumaşlar bu kadar yüksek ısıya dayanırken, ısıyı iletme konusunda ise oldukça kontrollüdürler. Yüksek ısıyı oldukça yavaş iletmektedirler. Çok yüksek ısılarda bile formunu koruyabilen bu kumaşların, arzu edildiği takdirde bir takım fiziksel ve kimyasal aşamalardan geçirilmesi ile güçleri daha üst seviyelere çekilebilmektedir.

silica-kumaslar

Isı iletiminde oldukça yavaş olması bu ürünlerin özellikle ısı yalıtımı yapılmak istenen alanlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca silica kumaşlar metal kesme işlemlerinde ve kaynaklarda da kullanılabilen çok yönlü ürünlerdir. Ürünün %96’sı saf olarak silica elyafından imal edilmiştir ve çok yüksek ısılara maruz kaldığında bile insan sağlığı açısından olumsuz bir durum oluşturmamaktadır. Ağırlığı metrekare başında 180 ile 2000 gr arasında değişebilen silica kumaşlar, üretiminin kolay olması nedeni ile hemen her yerde bulunabilmekte ve tercih edilmektedir.

silica-kumaslar

Silica kumaş çeşitleri izolasyon ceketi imalatında kaplama malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra, endüstriyel alanlarda yangından korunma amacıyla da kullanılabilmektedir. Ayrıca bu kumaşlar kimya endüstrisinde ve enrji santrallerinde koruma perdesi ve genleşme contası olarak da işlev görmektedirler.

SİLİKA BATTANİYE

 

Silika battaniye silika liflerinin istenilen yoğunluğa göre sıkıştırılması ile elde edilen bir üründür. Setex silica kumaşlarda olduğu gibi, silica battaniyelerde de lifler birbirine mekanik olarak bağlanmıştır. Bu da yüksek ısıda dahi ürünün bozulmamasını sağlamaktadır. Firmamız tarafından üretilen yüksek kalitedeki silika battaniyeler 1200 derece sıcaklığa kadar dayanabilmektedir.

Silica battaniye, gerekçok yüksek ısılara dayanabilmesi, gerekse ısıyı çok yavaş ilerletmesi sayesinde izolasyon malzemeleri arasında en sık tercih edilen malzemeler arasında yerini almıştır. Bu ürünler termik santrallerde, doğalgaz santrallerinde, askeri araçların yalıtımlarında ve otomotiv sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Ürünü benzerlerinden ayıran en büyük özelliği ise uygulandığı yerden çıkarıldığında yeniden uygulanabilir olmasıdır. Yeniden uygulanan ürünün özelliklerinde her hangi bir kayıp meydana gelmemektedir.

Kalınlığı : 6-40 mm
En : 1000-2200 mm
Yoğunluğu :130-160 kg/m3 tür.

Silika battaniye çeşitleri silicon, alüminyum ya da poliüretan ile kaplanarak özellikle yanmaya karşı daha dayanıklı hale getirilebilmektedirler. Firmamız tarafından istenilen desende üretilen silika battaniyeler, oldukça uzun ömürlüdürler.

 →Aluminyum folyo lamine edilmiş cam elyaf kumaşlar

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by