+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

SİLİKON KAPLI CAM ELYAF KUMAŞLAR

22 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
SİLİKON KAPLI CAM ELYAF KUMAŞLAR

Cam elyaf kumaşların silikon ile kaplanması sayesinde elde edilen ürünlere silikon kaplı cam elyaf kumaşlardenilmektedir. Bu tür ürünler üzerlerine kaplanan silikon sayesinde dış etkenlerden korundukları için dayanıklıdırlar. Malzemenin üzerine gelebilecek herhangi bir kimyasal ya da sıvı madde, silikon sayesinde elyaf kumaşa nüfuz edememektedir. Tıpkı poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlarda olduğu gibi, silikon kaplı cam elyaf kumaşlarda da kaplanan silikonun miktarı dayanıklılığa ve geçirgenliğe etki etmektedir. Silikonun bir diğer işlevi de, cam elyafın suda çözülmesine engel olmaktadır. Su geçirgenliği silikon sayesinde azaltılınca, cam elyaf çok daha uzun süreli bir kullanım sağlamakta, formunu çok daha uzun süreli koruyabilmektedir.

silikon kapli cam elyaf kumaslar

Cam elyaflar 550 derecelik ısıya dayanabilmekte, silikon ile kaplanmış kumaş ise 230 dereceye kadar mukavemet göstermektedir. Silikon kaplaması müşterinin talebine göre ve ürünün kullanılacağı alana göre tek taraflı ya da çift taraflı olarak yapılabilmektedir. Her iki tarafı da silikon kaplı olan cam elyaflar tek tarafı kaplı olan ürünlere göre daha dayanıklı olmaktadır.

Silikon kaplı cam elyaf kumaşlar nerelerde kullanılır?

Silikon kaplı cam elyaf kumaşlar gemi inşaatında ve izolasyon ceketi imalatında kullanılmaktadırlar. Ürünlerin sertifikalı olması sıklıkla tercih edilmeleri konusunda oldukça büyük bir paya sahiptir. Farklı renklerde de satışı yapılan bu ürünler aynı zamanda elektriğe karşı da oldukça dirençlidirler. Elektriğin yanı sıra termal ve mekanik etkenlere karşı gösterdiği dayanıklılık ürünlerin oldukça işlevsel olmasını sağlamaktadır.

Silikon kaplı cam elyaf kumaşlar oksitlenmeye karşı da oldukça dayanıklıdırlar. Oksitlenme sonucu ürünlerin kullanım süreleri kısalmaktadır. Bu ürünlerde ise oksitlenmenin ürüne etki etmesi söz konusu değildir. Ayrıca ürünün silikon kaplı olması nedeni ile ışığa karşı yalıtımı da söz konusudur. Güneş ışınlarına ve yapay ışık kaynaklarına karşı direnç gösteren silikon kaplı cam elyaf kumaşlar, günümüzde istenilen gramajda bulunabilmektedir.

silikon-kapli-cam-elyaf-kumaslar

Cam elyaf kumaş üzerindeki silikonun ağırlığı, kullanılan silikon miktarına göre değişmekle birlikte, metrekare başına 50 ile 200 gram arasında olmaktadır. Silikon miktarının fazla olması ürünün ağırlığını artırsa da, ürünün dayanıklılık seviyesini de artırmaktadır. Burada önemli olan doğru alanda doğru ürünün kullanılmasıdır. Firmamız, uzman kadrosu ile gereken bilgiyi müşterilerine her daim vermekte, doğru seçim için yardımcı olmaktadır.

Poliüretan kaplı cam elyaf kumaşlar

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by