+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Soğuk Hava Depolarında Isı Yalıtımı

17 Kasım 2017
597 kez görüntülendi
Soğuk Hava Depolarında Isı Yalıtımı

Soğuk hava ambarlarında, ambarların ısı kaybını önlemek için ve enerji maliyetlerini asgariye düşürmek için ısı izolasyon uygulaması yapılması gereklidir ve bu yapılacak olan ısı izolasyon uygulamasının meselesiz olarak yapılmış olması gerekmektedir.Soğuk hava ambarlarında odaları, ambarları soğutmak için çalışan fanlar yüksek enerji harcamaktadır ve bu meselede firmanın maliyetini fazlalaştırmaktadır. Bu nedenle soğuyan havanın içeride muhafazası ve soğuyan havanın içeride muhafaza edilmesi ve aynı soğuklukta kalması ısı izolasyonu ve tasarruf için çok ehemmiyet talep etmektedir.
Sprey Poliüretan ile soğuk hava deposu yalıtımı nasıl yapılır?

Poliüretan sprey izolasyon uygulaması 40 dansite yoğunluğunda olması ve en büyük avantajlarının biride ek yerinin olmaması ısı geçirgenlik kat rakamının düşük olması ve her türlü yatay ve düşey tabana meselesiz uygulanmasından dolayı soğuk hava ambarlarında bırakılmaz bir ısı izolasyon uygulamasıdır.Soğuk hava ambarlarında Ambarlarda istenilen soğukluk ve mevsim koşullarına göre poliüretan izolasyon uygulaması asgari 8 cm’den başlayarak 15 cm kalınlığa kadar izolasyon uygulaması yapılabilmektedir.Soğuk hava ambarlarında Ambarlarda istenilen soğukluk ve mevsim koşullarına göre poliüretan izolasyon uygulaması asgari 8 cm’den başlayarak 15 cm kalınlığa kadar izolasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Poliüretan sprey uygulamasının faydaları

Zahmetsiz bir biçimde uygulanır. Yalıtım uygulaması yapıldıktan sonra misalin dış cephede yaptıysanız üzerine sıva çekilip boyanabilme özelliği vardır. Yüksek enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra bakteri ve haşerelere karşı bir kalkan görevi görmektedir. Hiçbir şekilde kokuya maruz bırakmaz. Binaların dış cephelerinde sıva üzerine uygulanabilir. Taşıt içi izolasyon yalıtımlarında uygulanabilir. Sprey yalıtım uygulaması mobil taşıtlarla yüksek tazyikle yapılır. Yapıldıktan kısa zaman sonra hemen kurumaya geçer ivedi kurur. Sprey poliüretan uygulaması yapılırken zorunlu tedbirler alınmalıdır. Etraftaki sırça v.s araba yada öbür eşyaların üzeri örtülerek ihtiyat alınmalıdır. Yüksek tazyikle uygulandığından dolayı acilen uygulanır. Uygulandığı yere hava, su, toz vb. olumsuz koşulların girmesini engellemektedir. Isı köprülerini ortadan kaldırarak devamlı bir ısı izolasyon sağlar. Yiyecek mahsulleri ile temasında hiçbir mahzur yoktur. Haşere ve böcek barındırmaz Uzun seneler dayanıklıdır En ufak alana, deliğe dahi nüfuz ederek meselesiz yalıtım sağlar. Fayans üzerine uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
1
×
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.