+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi Birim Fiyat

07 Kasım 2017
875 kez görüntülendi
Vana Ceketi Birim Fiyat

Vana ceketi birim fiyat konusuna değineceğiz ama onunda öncesinde sizlere vana ceketi hakkında teknik bilgiler vermemiz gerekmektedir. Vana ceketinin kumaş malzemesi olarak silikonlu yanmaz kumaş ve seramik elyaf kumaş tercih edilmektedir. Vana ceketi yalıtımında taş yünü ev seramik battaniye adlı iki adet malzeme kullanılmaktadır.

Bağlama ipi olarak vana ceketinde cam elyaf ip kullanılır. Bu ip oldukça dayanıklı yapıdadır. Kullanım sıcaklığı ise maksimum 1200 dereceye kadardır. Vana ceketi birim fiyatları belirlenirken boruların ölçüsüne göre belirlenmektedir. DN 15 ile DN 500 arası ölçülere göre birim fiyat belirlenir ve ölçüler değişiklik göstermektedir.

vana-ceketi-birim-fiyat

Soğuk hatlar için vana ceketinde kullanılan kumaş ise silikonlu yanmaz kumaştır. İzolasyon için kullanılan malzeme olarak kauçuk köpük kullanılır. Kablo bağı ile bağlanmasıyla beraber yine ölçüleri sıcak hatlardaki ile aynı olmakla beraber DN 15 – DN 500 arasındadır. Soğuk hatlarda kullanım sıcaklığı ise -40 derece ile +105 derece arasında değişiklik göstermektedir.

vana ceketi birim fiyat

Vana ceketi birim fiyatı belirleyen faktörler

Vana ceketi birim fiyatını belirleyen faktörler vananın türüne bağlıdır. Bulunulan işletmede ki koşullara göre değişiklik göstermekle beraber ölçülere göre fiyatta şekillenecektir. Günümüzde çeşitli işletmeler vana ceketi hizmeti verirken belirli ölçülere göre hizmet vermektedirler. İşletmelere uygun vana ceketi belirlenirken önce vanalara teste tabii tutulur. Testten sonra eğer herhangi bir sızıntı vb. gibi bir sorun yok ise vanaya uygun ceket dikimi gerçekleştirilir. Şimdi vana ceketi birim fiyatları için bazı kriterlere göz atalım:

vana ceketi birim fiyat

  • Denge pistonlu ve metal körüklü olan vanalar için montajı ile beraber birim fiyatlar %20 oranında artış göstermektedir.
  • İki yollu otomatik kontrol adını verdiğimiz vanalarda ise montajı ile beraber birim fiyatı %60 artış göstermektedir.
  • Üç yollu otomatik kontrol vanaları için ise montajı ile beraber %80’lik oranında bir artış görülmektedir.

Yukarıda gösterdiğimiz kriterler genel olarak artış fiyatlarıdır. Ancak yinede kesin olarak bütün işletmelerin bu birim fiyatlarını baz aldığını söylemeyiz. Genelde vananın türüne ve ölçüsüne göre çeşitli vana ceketi birim fiyatları ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Genel bir bilgi vermek gerekirse vana ceketi birim fiyatını belirleyen kriterler yukarıdaki oranlarla yakın konumlardadır.

Eşanjör İzolasyonu

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by