+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi Kullanım Talimatı

24 Kasım 2017
986 kez görüntülendi
Vana Ceketi Kullanım Talimatı

Vana ceketi kullanırken bir takım talimatlarla birlikte prosedüre uyulması gerekmektedir. Çünkü, vana ceketi kullanımı basit bir işlem gibi görülebilir ancak vana ceketinde uyulması gereken kriterler önemli konumdadır. Bu kriterlere uyulmadığı taktirde vana ceketi için izolasyon işleminden pek verim almanız mümkün olmayabilir.

vana ceketi kullanim talimati

Vana ceketi kullanım talimatına uyulması kişinin özel vana ceketi üretimi talimatı için önem teşkil etmektedir. Vana ceketi için kullanım talimatının iyice okuyup analiz edilmesi gerekmektedir. Yapacağınız doğru adımlar ileri çapta sizlere avantaj kazandıracaktır. Ayrıca işletmeniz için enerji tasarrufu ve maksimum verim anlamında sizi memnun edeceğini söyleyebiliriz.

Uzun vadede kendini amorti edebilen vana ceketlerinin doğru kullanımı ve uygun talimatlarla birlikte hazırlanması büyük önem teşkil eder. Uygun çalışma ortamı ve işçiler için maksimum verimlilikte diğer sağladığı avantajlar olarak belirtebiliriz.

Vana Ceketi Kullanım Talimatı neler içerir?

vana-ceketi-kullanim-talimati

Vana ceketi kullanım talimatı doğrultusunda ilk adım olarak izolasyon işlemi yapılacak olan vananın uygunluğu açısından uyumlu vana ceketi seçilir ve özel olarak dikim talimatı verilir. Vana ceketi izolasyon işlemi vana ceketinin vananın etrafına sarılması ve yay yardımıyla beraberinde kopçalar ile birlikte birbirine sıkıca bağlanması olaylarından meydana gelmektedir.

Vana ceketlerinin montajından önce mutlaka vanada herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilip gerekli müdahalenin sağlanması gereklidir. Eğer bu kontrol yapılmazsa vanalarınıza yaptıracağınız izolasyon işlemi pekte faydalı bir işlem olmayacaktır. Eğer buhar kaçağı vb. bir sorun var ise önce bu sorun tespit edilip onarımı tamamlandıktan sonra montaj işlemine geçilmelidir.

vana ceketi kullanim talimati

Vana ceketi izolasyon uygulamasında mutlaka ama mutlaka vana ve flanşlar tamamen yalıtılmalıdır. Vana ceketinin vananın bağlı bulunduğu izolasyonlu boru üzerinde flanşlardan itibaren en az 50 mm ölçüsünde bindirilmesi gerekmektedir.Böylelikle vana ceketi montajı tamamlanmış bulunmaktadır. Neticede, vana ceketi kullanım talimatlarıyla beraberinde ısı ve enerji kayıplarının önüne geçmiş olmaktayız.

Vana ceketi kullanım talimatı sizin sağlıklı bir şekilde montaj aşamalarını ve izolasyon işlemini başarılı ve titiz bir biçimde uygulamanızı sağlamaktadır. Vana ceketi kullanım talimatı ile beraberinde yapacağınız izolasyon işlemi sizlere ileride zamandan ve enerjiden tasarruf olarak geri dönmüş olacaktır, buna emin olabilirsiniz.

Vana ceketi şartnamesi 

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by