+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi Nedir

07 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Vana Ceketi Nedir

Vana ceketi nedir? Özel ve çözümlemeyle yönelik geliştirilen yastık sistemiyle birlikte enerjiden tasarruf etmek amacıyla üretilen ve bunun yanında işçiler için sağlıklı bir ortam koşulu ve iş güvenliğini üst safhada tutabilen ve aynı zamanda montajı oldukça kolay olan bir izolasyon sistemidir. Vana ceketi son teknoloji ile üretilen ürünlerin kullanımını destekleyen ve bu zamanda en çok tercih edilen bir izolasyon sistemi haline gelmiştir. Yalıtım olmayan sıcak hatlardaki vanalarda oldukça yüksek miktarlara varan enerjinin tasarrufuna olanak sağlamaktadır.

Vana ceketi nedir ve faydaları nelerdir?

vana ceketi nedir

  • Isı kayıplarını minimum düzeye indirir.
  • Dış yüzey sıcaklığında azaltmalar meydana getirdiği için oluşabilecek yanıkları önleyerek iş kayıplarına engel olur, bunun yanında iş güvenliğinde artış meydana gelir.
  • Montajının kolay olması nedeniyle kolayca sökülüp yerine takılabilir bir sistemdir.
  • Demontaj edebilmek için herhangi bir bilgi gerektirmez, oldukça kolaydır.
  • İzolasyon sistemi için ödediğiniz miktarı ilerde tekrar ödemek zorunda kalmazsınız çünkü uzun süre kullanımıyla beraber vana ceketi kendini kolay bir şekilde amorti edebilmektedir.
  • Silikon kaplı dış kumaşı sayesinde vana ceketi, dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yağ, sıvı, yakıt gibi sıvıların izolasyon keçesine zarar vermesini engelleyerek bu olumsuz koşulların rahat bir şekilde önüne geçişini sağlar.

vana ceketi nedir

Vana ceketinin nedir sorusunda dikim önemli bir yer işgal eder. Dikiminde yüksek sıcaklığa karşı cam dikişli iplikler yada Para-aramid adı verilen iplikten kullanılmaktadır. Kenarlarda bulunan herhangi bir ısı kaçağının engellenmesinin yanı sıra oldukça basit ve bilgi gerektirmeyen montajı amacıyla vana ceketinin yanlarında bağlama ipi adı verdiğimiz ipler bulunmaktadır. Bu kullanılan iplerin yüksek sıcaklığa karşı dirençli olması gerekir. Bundan dolayı vana ceketinde cam elyaf adı verilmiş olan bağlama ipleri tercih edilmelidir.

Günümüzde birçok işletme yukarıdaki vana ceketi avantajlarından faydalanarak kendi işletmesinin enerji değerini artırmaktadır. Bunların önemi gerek işletmelerin enerji ihtiyaçlarını minimuma indirmek gerekse işçiler için uygun ve verimli ortama avantaj sağlamak içindir. Bu enerji tasarrufunun en önemli yanı uzun yıllar içinde tekrar masraf çıkarmaması ve kendini ileriki dönemde rahatlıkla amorti edebilmesidir. Vana ceketi günümüzde en çok tercih edilen yalıtım sistemlerinden birisi haline gelmiştir. Bu yazımızda vana ceketi nedir sorusunun cevabını sizlere açıklamaya çalıştık. Daha fazla bilgi için websitemizde gezinmeye devam edebilirsiniz. 

Vana Ceketi Birim Fiyat

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by