+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi Şartnamesi

24 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Vana Ceketi Şartnamesi

Vana ceketi şartnamesi aslında vana ceketi teknik şartnamesi olarakda bilinmektedir. Vana ceketi uygulaması için bazı şartlar aranmaktadır ve bu müşterinin daha sağlıklı bir biçimde vana ceketi uygulaması ile izolasyonu sorunsuz bir şekilde kullanıma başlatması için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenden dolayı vana ceketi işlemi için vana ceketi şartnamesi sunulmaktadır.

vana-ceketi-sartnamesi

Vana Ceketi Şartnamesi neler içerir?

Vana ve vana gibi armatür ceketleri; eksik 30 derece ile artı 230 derece arasındaki işlemleri içermektedir. Bu dereceler arası sıcaklıklara karşı dayanıklı ve su geçirmez bir sistemdir. Genel olarak silikon kaplı cam elyaf kumaşın içine, yalıtım malzemesi olarak kullanıma sunulan hat sıcaklığının ortam sıcaklığına göre daha alt seviyelerde bulunduğu durumda elastomerik kauçuk köpüğü kullanılmaktadır. Hat sıcaklığının ortam sıcaklığından daha yukarı seviyelerde olduğu durumlarda ise yaklaşık olarak 50 mm kalınlıkta olan rabitz telli taşyünü şiltesi kullanılarak hazırlanması gerekir.

vana ceketi sartnamesi

Vana ceketi şartnamesinin kuşkusuz en önemli hususu ise yanmaz kevlar iplikler ile dikilmiş olmasının gerekmesidir. Ayrıca vana veya armatürlerin flanşlarınıda içine alacak şekilde sarımının gerçekleştirilmesi  gerekmektedir. Buhat hatlarında kullanılan ceketler içinde paslanmaz çelik kopçalar ile bağlamalar sağlanır. Boğaz kısımda ve iki kenalarında bulunan tüm bağlama iplerinin türü camelyaf ip olmalıdır. Kopma mukavemetinin istenmesi durumunda ise camelyaf borundan imal edilmesi gerekmektedir.

Vana ve armatür yalıtım ceketlerinin yalıtım için sağlanması gereken türlerden bazılarını belirtmek gerekir. Bunlar; küresel vanalar, kelebek vanalar, pislik tutucular, iki ve üçyollu otomatik kontrol vanaları, sürgülü vanalar, çekvalf, kompansatör, kondenstoplar, ıslak ve kuru rotorlu sirkülasyon pompaları ve bunun gibi daha birçok türdür.

vana ceketi sartnamesi

Vana ceketi şartnamesi görüldüğü gibi bazı kriterleri içerisinde barındırmaktadır. Buda gerek müşterilerin kendi kriterlerine uygun olarak vana ceketi tasarımı ve imalatını yaptırması gerekse de bazı üretim yapan şirketlerin kendi kafalarında belirledikleri kriterlere göre üretim yapmamasıdır.

Vana ceketi şartnamesi dikkatli olarak incelendiği zaman ortamdaki diğer kriterlere uygun olarak üretimi yapılırsa vana ceketinden oldukça verimli bir şekilde faydalanılmasının yanı sıra ileri dönemlerde faydasını hissedeceksiniz ve ileri dönemde iş refahı büyük oranda artacaktır.

Vana Ceketi Fiyatı

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by