+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi Teknik Şartname

27 Mayıs 2018
1 kez görüntülendi
Vana Ceketi Teknik Şartname

VANA CEKETİ TEKNİK ŞARTNAME

vana-ceketi-teknik-sartname

Sıcak suyun geçtiği boru hatlarında oluşan ısı kayıplarını en aza indirmek için ve soğuk su boru hatlarındaki terleme ve yoğuşmayı önlemek için yapılan uygulamadır. Bu uygulama için cam elyaf kumaş ve seramik kumaş arasına yerleştirilen taş yünü ya da kauçuk yalıtım malzemeleri ile yapılan vana ceketi kullanılmaktadır.

Vana ceketleri özel yapım olarak sadece vana ve borular için uygulanmaktadır. Ancak bu uygulama için de vana ceketi teknik şartname kurallarının uygunluğu dikkate alınmaktadır.

Uygunluk kurallarına uymayan kriterler tespit edilirse vana ceketi uygulaması yapılmamaktadır. Sağlıklı vana ceketi uygulaması yapabilmek ve sonrasında şikâyetlere sebebiyet vermemek için bu kriterler büyük önem taşımaktadır.

Vana Ceketi Teknik Şartnamesi Kriterleri

vana-ceketi-teknik-sartname

En başta gelen şartname kriteri, vana ceketlerinin -30 ° ile +230 ° arasındaki ısı geçişlerine dayanıklı olmalıdır. Dış yüzeyi yangına dayanma mukavemeti A1 olan (yanmaz, duman çıkmaz) silikon kaplı cam elyaf yünden üretilmelidir. İç kısmındaki kumaş ılık ve soğuk su boru hatlarında su buharı difüzyon direnç kat sayısı µ XYX 7000, ısı iletkenlik kat sayısı da XXX (40°C)  YYY 0,040 W/mK olmalıdır.

Bu hatlarda sıcaklık aralığı ise -45° ile +105° de ve TS EN 13501-1’e göre yangına tepki sınıfı en az olan normal alevlenici özelliği taşımalıdır. Ortalama 40 – 75 kg/m³ yoğunluğunda, 25 mm kalınlığında kauçuk köpüklü izole levha ile üretilmelidir. Sıcak hatlarda ise en az 40 mm kalınlığında, 80 kg/m³ yoğunluğunda şilte tipi taş yünü ile iğnelenmiş beyaz cam yününden veya cam elyaf yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır.

İstenilen vana ceketi teknik şartname kriterleri arasında yer alan diğer özellikler de yanmaz dikiş iplikler kullanılması ve vana flanşlarını da kaplayacak şekilde dikilmelidir. İki kenarında bulunan yapışkan şeritlerin 100° ye dayanan ve paslanmayan tel ile ya da kopça ile mont edilmelidir.

vana-ceketi-teknik-sartname

Tüm bu kriterlere sahip olan vana ceketlerinin TSE belgeli ve ISO 9000 Uluslararası Kalite Onayına sahip olması, vana ceketi üzerinde yer alan etikette ait olduğu armatürün çapı, tipi, üretici firmanın adı, toplam ağırlığı (kg), kullanılan yalıtım malzemelerinin özellikleri, cam elyafı kumaşın ağırlığı (gr/m²), silikon kaplamanın ağırlığı (gr/m²) yazmalıdır.

 →Vana Ceketi

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by