+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketi, Vana Yalıtımı, Boru İzolasyonu

24 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Vana Ceketi, Vana Yalıtımı, Boru İzolasyonu

İçinde bulunduğumuz zaman doğrultusunda izolasyon ve yalıtım kavramlarına hemen her gün rastlamak mümkün. Özellikle işletmeler ve endüstri alanlarında sık sık yalıtım ve izolasyon uygulamaları, sistemleri gibi kavramlara hemen hemen hep rastlıyoruz. İşletmelerin kuşkusuz en büyük ve en önemli hammadde kaynağı enerjidir diyebiliriz. Bu enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla da enerji tasarrufu amacıyla vana yalıtımı, vana ceketi, boru izolasyonu gibi uygulamalarının adlarını sık sık duyarız.

Vana Yalıtımı

vana yalitimi

Vanalar doğal bir şekilde bakım gerektiren ekipmanlardır. Bunlarda sabit izolasyon uygulamaları tercihinin yanı sıra sökülüp takılabilen ceket tipi izolasyonları tercih edilmektedir. Bunun ana nedeni ise kolayca sökülüp takılabilir yalıtım araçları olmasıdır. Vana ceketi kullanımının ana nedeni sıcak hatlardaki enerji kaybını minimum düzeye indirerek işletme maliyetlerini en alt seviyeye indirerek tasarruf sağlamaktır.

Vana Ceketi

vana yalitimi

Vana ceketi vana yalıtımı için kullanılan  en önemli yalıtım aracıdır. Vanaların izole edilmediği durumlarda enerji kaybı meydana çıkmaktadır. Bunu önlemek amacıyla günümüzde hemen hemen birçok işletme vana ceketi tercihinde bulunmaktadır. Vana yalıtımı ceketinin kullanım alanları da iş sektörüne yönelik olarak oldukça yaygın bir durumdadır.

Yemek ve yağ fabrikaları • Tekstil fabrikaları • Plastik fabrikaları • Sıcak su ve buhar hatları • Rafineriler ve gaz işletmeleri • Petro-kimya işletmeleri • Savunma ve ordu ekipmanları • • Petrol ve gaz işleme endüstrisi • İlaç tesisleri gibi alanlarında sık sık vana ceketi tercih edildiğini görebiliriz. Buda endüstri alanında ne kadar yaygın olduğunu ve enerji tasarrufunun ne denli önemli bir hal aldığını ortaya çıkarmaktadır.

Boru İzolasyonu

boru-izolasyonu-2

Boru izolasyonu da günümüzde en yaygın izolasyon sistemlerinden biridir. Sprey poliüretan adını verdiğimiz madde boruların izolasyonunda da her türlü proje için uygulama desteği sağlamaktadır. Borulardan geçen; yanıcı, gıdasal ve akıcı maddelerin soğumasını yada ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartlarının oluşmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca boru izolasyonunda folyodan da yararlanılmaktadır. Böylelikle boru izolasyonu için uygun koşullar yerine getirilerek tasarruf sağlanmasına ortam oluşturulur. Boru hatlarını günümüz işletmelerinde hemen hemen her endüstri alanında görmekteyiz dolayısıyla önemi bu derece yaygın olması itibariyle izolasyon gerektirmektedir.

Varil Isıtıcı Ceket

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by