+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Ceketleri Kullanım Alanları

21 Ekim 2017
1 kez görüntülendi
Vana Ceketleri Kullanım Alanları

Vana ceketleri kullanım alanlarına baktığımızda; hemen hemen birçok işletmeler enerji tasarrufu ve çeşitli avantajlarından dolayı vana ceketi kullanmaktadırlar. Özellikle vana ceketinin çok kısa bir süre içerisinde kendisini amorti etmesi işletmelerin izolasyon bakımından vana ceketleri kullanmalarını tetiklemektedir. Bazı hatlardan tutunda fabrikalara ve hatta tesislerde bile artık vana ceketlerine sıklıkla rastlamak mümkün. İşletmeler ilerleyen teknoloji sayesinde artık eski usülleri bırakıp yerine modern ve enerji kaybını minimum seviyeye indirgeyecek tercihler yapmaktadırlar. Buda hemen hemen tüm fabrikalarda ve tesisler vana ceketlerinin kullanıldığı gerçeğini doğurmaktadır.

vana-ceketleri-kullanim-alanlari

Vana ceketlerinin kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazede bulunmaktadır; yemek ve yağ fabrikaları, tekstil fabrikaları, plastik fabrikaları, ilaç tesisleri, savunma ve ordu ekipmanları, rafineriler ve gaz işletmeleri, petro-kimya işletmeleri, sıcak su ve buhar hatları, petrol ve gaz işleme endüstrisi gibi işyeri türlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu tip işletmelerin vana ceketleri kullanım alanlarından geniş bir yelpazede bulunması da bazı vana ceketi hizmeti sunan kuruluşların çoğunluğunu günümüzde ortaya çıkarmaktadır. Günümüzde bir çok kuruluş vana ceketi gibi izolasyon hizmetlerini iş hayatında geniş bir tür ile ortaya çıkarmaktadır. Bazı izolasyon türleri arasında vana ceketlerinin yeri ayrıdır ve yukarıda gördüğümüz kuruluş tiplerinde de en çok tercih edilen yalıtım türünden biri olarak kabul edilmektedir.

Vana ceketleri kullanım alanları neden bu kadar yaygın?

vana-ceketleri-kullanim-alanlari

Vana ceketlerinin avantajlarını size kısaca anlatmak isteriz. Çoğu kuruluş enerji kaybını ve bu maliyetlerden doğan kayıpları ilerki yıllarda telafi etmek isteyecektir. Bu nedenden dolayı mantıklı seçimler aramaktadırlar. Gerek personellerini gerekse çalışma ortamının verimlilik miktarından maximum düzeyde performans almak isteyen kuruluşların daha çok tercih ettiklerini görmekteyiz. Her kuruluş için verimlilik ve konforlu çalışma ortama tabii ki aranılan kriterlerin başında gelmektedir. Gelin şimdi vana ceketlerinin kullanım alanlarının bu kadar yaygın olmasında ortaya çıkan vana ceketi

Isı kayıplarını azaltması

vana-ceketi-kullanim-alanlari

Vana ceketleri ısı kayıplarını maksimum düzeye engellediği için çokça tercih edilmekle birlikte dış düzey sıcaklığını düşürür ve herhangi bir yanıklardan doğacak kayıplara engel olmak için iş güvenliğini mutlaka süratle artırır.

Kolay montaj

Vana-Ceketi-Montaj-Uygulaması

Vana ceketleri kullanım alanlarının yaygın olmasının sebebi montajı herhangi bir ileri düzey ustalık gerektirmemesi nedeniyle kolayca takılabilir. Buda hem enerji tasarrufunu kolay bir biçimde uygulamak anlamına geliyor hem de hiçbir uğraş gerektirmiyor. Ayrıca vana ceketlerini sökmek istediğiniz zamanda kolayca demontaj edebilirsiniz. Defalarca sökülüp takılabilir olmasından dolayı sabit izolasyonda olduğu gibi hep yeni araçlar kullanmayı gerektirmez.

Bir kere öde uzun ömürlü kullan!

Vana ceketleri için sadece bir defa ödeme yapılır ve uzun ömürlü olacak şekilde kullanılabilir. Buda vana ceketi kullanım alanlarının yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor. Çünkü bir defa ödemek ve maliyetini kısa sürede fazlasıyla çıkarması nedeniyle pozitif verimliliği hat safhaya taşıyor. Vana ceketinin uzun süreli kullanımıda dayanıklı olduğunun bir göstergesidir. Çünkü, vana ceketi dışta silikon kaplı bir kumaştan oluşmaktadır. Dış ortamlarda da kullanabilmesinin yanı sıra sıvı maddelerin (yağ, yakıt vb.) içeriye sızmasını ve izolasyon keçesi adı verilen maddeye sığmasını engellemektedir.

Yukarıda belirttiğimiz maddeler vana ceketlerinin işletmeler tarafından kullanılmasının en önemli sebeplerindedir. Yukarıdaki maddeler işletmenin devamlılığı, verimliliği hem tasarruf açısından hem de ortamdaki konforun maximum düzeye ulaşmasında büyük önem teşkil etmektedirler. Vana ceketi kullanmayan işletmeler bu bilgilerden yola çıkarak ve avantajları göz önünde bulundurduklarında vana ceketinin izolasyon için gayet mantıklı bir seçim olduğunu anlayacaklardır. Artık ilerleyen teknoloji ile birlikte mantıklı seçimler doğuran izolasyon ve enerji piyasası vana ceketlerini şiddetle tavsiye etmektedirler.

Vana Ceketi

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by