+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vana Yalıtım Ceketi

23 Ekim 2017
1 kez görüntülendi
Vana Yalıtım Ceketi

Vanalar, bakım gerektiren araçlardır. Bakım gerektirdiğinden dolayı vanalarda sabit izolasyon kullanımlarının yerine daha çok çıkarılıp takılabilen izolasyonlar daha uygundur. Çıkarılıp takılabilen izolasyon dediğimiz olaya uygun olan araç ise vana yalıtım ceketidir. Enerji verimliliği tercihlerinde en başta yer alan araçlar kuşkusuz vana yalıtım ceketleri olmuştur. Vana yalıtım ceketlerinin kullanılmasındaki asıl amaç, sıcak hatlar üzerindeki enerji kaybını en az düzeye indirgeyerek enerji giderlerinde azaltma sağlamaktır.

Enerji kaybını minimum düzeye indirmek işletme için çok büyük önem taşımaktadır. Sökülüp takılabilen vana yalıtım ceketleri sayesinde işletmenizin enerji giderlerinizi en alt seviyeye düşürebilirsiniz.

Vana yalıtım ceketi kullanım alanları

vana-ceketleri-kullanim-alanlari

Vana yalıtım ceketi genellikle fabrika ve işletmelerde kullanılmaktadır. Bazı büyük işletmelerde kullanılan vana yalıtım ceketleri bir hesaplama düzeyi belirtildiği takdirde enerjiye ayrılan büyük bütçelerden özellikle ciddi bir miktarda tasarruf sağlamaktadır. Şimdi vana yalıtım ceketinin kullanım alanlarına bir göz atalım:

  • Tekstil, plastik, yağ ve yemek fabrikaları
  • İlaç tesisleri
  • Rafineler ve gaz, petro-kimya işletmeleri
  • Sıcak su ve buhar hatları
  • Savunma ve ordu ekipmanları
  • Petrol ve gaz işleme endüstrisi

Yalıtımsız vana bize ne kaybettirir?

vana yalitim ceketi

İşletmede yalıtımsız olan her vana ciddi bir tasarruf sorunu ortaya çıkarır. Örnek vermek gerekirse;

4” (DN 100) çapındaki bir vana, 160 °C akışkana sahip bir sistemde yalıtım olmadan değerlendirildiğinde; saatte 1.199 Watt, yılda ise 629 m3 doğal gaz ve eşit değerde 566 TL’likbir maddi zarara denk düşüyor.

Vana yalıtım ceketleri genel olarak %90’a varan bir tasarruf düzeyi sunmaktadır. Vana yalıtım ceketlerinin üstün termal teknolojisi ve performansından dolayı kısa sürede kara geçebilirsiniz. Çünkü; vana yalıtım ceketlerine ayırmış olduğunuz maddiyatı sizin için mümkün olan en kısa sürede amorti edebilmektedir. Vana yalıtım ceketleri ısı kayıplarını ciddi oranlarında düşürmek için tasarlanan araçlardır. Nano teknolojili vana yalıtım ceketlerinde düşük ısıl iletim katsayılı “Aspen Aerogels” isimli madde kullanılmaktadır.

Vana yalıtım ceketlerinde kumaş ve ip tercihi

vana yalitim ceketi

Sistemin işleyişine göre vana yalıtım ceketinde kumaş ve ip tercihi yapılır. Bunu da etkileyen en önemli faktör kuşkusuz sistemin sıcaklığıdır. Genelleme yaparsak 80 ve 100 gr. ağırlığında cam elyaf kumaşlar tercih edilmektedir. Cam elyaf kumaşlar silikon kaplı olarak üretilmektedir. Bu kumaşlarında dikiminde paslanmaz çelik ipli maddeler yer almaktadır.

Vana yalıtım ceketleri düşük bütçe ile sunulan ve düşük ısı iletim katsayıları barındıran araçlar olduğundan dolayı ışı kayıplarını minimum düzeye indirmek amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca vana yalıtım ceketleri kolay montaj edilebilmektedir. Yapımda kullanılan izolasyon malzemeleri 2-4 kat boyutundan daha incedir. Vana yalıtım ceketleri yüksek basınç altında bile çevre ve bulunulan ortamın etkisiyle darbe ve incinmeleri karşı oldukça dayanıklı bir araçtır. Ayrıca suya ve neme karşıda oldukça dayanıklı olabilmektedir. Vana yalıtım ceketleri uzun ömürlü olup defalarca tak çıkar uygulamalarına olanak sağlayabilmektedir. Yani bir nevi güvenilir bir çözüm diyebiliriz.

vana yalitim ceketi

Enerji giderlerinizi en alt seviyeye indirgemek ve maliyetlerden kısarak tasarrufa daha kolay erişmek için vana yalıtım ceketlerini işletmelere tavsiye etmekteyiz. Vana yalıtım ceketleri tercihinde bulunurken firmanın size sunduğu uzun bir garanti süresinin olması gerekir. Ayrıca vana yalıtım ceketi tercihinde bulunurken uzun ömürlü ve sizin için en yüksek performansta hizmet sunabilecek bir üründen yana tercihte bulunmanız size ileri yıllarda büyük ölçüde fayda sağlayacak belki de ciddi boyutlarda maddi kayıplara neden olacak gereksiz kayıplardan işletmenizi koruyacaktır. Unutmayın, düzgün seçim yaptığınız vana yalıtım ceketleri yatırım maliyetinizi ileride fazlasıyla çıkarır.

Varil Isıtıcı Ceket

İLETİŞİM

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by