+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

Varil Isıtıcı Ceketi

06 Kasım 2017
2 kez görüntülendi
Varil Isıtıcı Ceketi

Varil ısıtıcı ceketine yalıtım sistemlerinde ve sanayinin birçok kesiminde ihtiyaç duyulur. IBC tankları variller ve bidonlara yönelik üretilen bu özel ve kullanışlı olan ürün ısıtıcı olarak görev yapar. Varil ısıtıcı ceketi varile sarılıp cırt ile tutturulmasıyla birlikte kullanılır. Varil ısıtıcı ceketi ısıtıcı kuşak şeklindedir. Varil ısıtıcı ceketinin üzerinde bulunan elektronik sistemle birlikte ürünü belirlenen sıcaklıkta tutmak mümkündür. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olan varil ısıtıcı ceketleri farklı ölçülerde olmasıyla beraber değişken olarak üretimi mümkündür.

Varil ısıtıcı ceketin eni genel olarak 60 cm civarındadır. Ayrıca müşterilerin isteğine göre çeşitli varil boyutlarında olabilir. Varil ısıtıcı ceketleri varili tam olarak sarmaktadır. Varil ısıtıcı ceketinin silikonlu kumaştan üretilmiş olması gerekmektedir. Silikondan üretilmesinin sebebi ise yağmur, kar vb. hava şartlarında etkilenmemesini sağlamak içindir.

Varil ısıtıcı ceketi vana ceketleriyle bir bakımdan benzerlik gösterir. Çünkü silikon kaplı su geçirmez kumaş yapımında kullanılmaktadır. 260 derece ısıya karşı dayanıklılığı bulunmaktadır. Varil ısıtıcı ceketinin yalıtım malzemesi olarak yaklaşık 10 mm ölçüye sahip seramik yün battaniyesi kullanılır. İstenilen ölçülerde imal edilmektedir.

Varil ısıtıcı ceketinin özellikleri

  • 260 dereceye kadar ısıdayanıklılığına imkanvermektedir.
  • Yanmaz ısıtıcı rezistanslar kullanılmaktadır.
  • İmal edilen varil ısıtıcı ceketleri cam elyaf silikon kaplı kumaştan meydana gelmektedir.
  • Ek bir alanı bulunmamaktadır ve su geçirmez.
  • 30-90-120 dereceye kadar istediğiniz kadar termostat değerlerini değiştirebilirsiniz.
  • Çalışma gerilimi 220 V gibi bir gerilim seyretmektedir.
  • İç katmanında bulunan Needle Mat 800 C’nin ölçüsü 10 mm’dir.

Varil ısıtıcı ceketi kullanılırken ısıtılacak varile sarılmalıdır. Cırtlar ve bağlantı ipi ile sabitlemesini yaptıktan sonra 220 V enerjiye takılmalıdır. Daha sonra termostat ile istenilen ısı ayarı ayarlandıktan sonra artık varil ısıtıcı ceketi kullanım için hazır durumdadır. Günümüzde birçok işletme ve şahıs varil ısıtıcı ceketini tercih etmektedirler. Sizlerde varil ısıtıcı ceketleri sistemine karar vererek bu ceketler sayesinde varil donmalarına çare bulabilirsiniz. İzolasyon sistemleri için kullanılan ısıtıcı ceketleri oldukça geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Buda günümüzde izolasyonun ne kadar önemli bir konumda olduğunu gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
1
×
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.