+90 507 128 04 44
Sosyal Medya Hesaplarımız

VARİL ISITICI

10 Mayıs 2020
32 kez görüntülendi
VARİL ISITICI

Varil ısıtıcı sistemleri özellikle endüstriyel sanayide yoğunlukla 200 lt varillerde sıklıkla tercih edilen bir sistemdir. Sanayi alanlarında daha büyük yoğunluğuna sahip eriyebilen katı maddeler olduğu için bu maddelerin üretimi işlemleri varil ısıtıcılar ile yapılmaktadır.

Farklı endüstri kuruluşları özellikle kimya sanayisinde pek çok maddenin kullanılması gerekmektedir. Bu maddeleri kimi zaman taşınması zor eritilmesi güçlük ile olabilir. Böyle durumlarda varil ısıtıcılar devreye girmektedir.

Varil ısıtıcılar kolay kullanıma sahip araçlardır. Portatif bir yapıya sahiptirler. Böylelikle kullanım alanına kolaylıkla taşınabilir içine malzemeler koyulabilir. Kimi zaman taşıması zor ağır katı maddeleri eğitilmesi gerekmektedir. Böyle durumlarda portatif varil ısıtıcılar tercih edilmektedir.

Varil ısıtıcılar teknik yapıları itibarıyla içerisinde üretilen maddeleri kolaylıkla boşaltımını sağlayabilirler. İstenilen yere taşınması, içindeki maddenin kolay boşaltılabilir olması ısıtıcıları daha sıklıkla tercih edilir hale getirmiştir. Hem mekan içinde hem de mekan dışında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Varil ısıtıcılar kaç derecede kullanılır?

varil-isitici

Varil ısıtıcılar kullanımı sırasında daha hassas bir şekilde sıcaklık ölçümü yapılabilir. Isıtıcıların üzerinde bulunan termostatlardan her saniye hassas ölçüm gerçekleştirilmektedir.0°C ve 120°C arasındaki ısı kontrollü kolaylıkla yapılmaktadır.

Isıtıcılar farklı iç ve dış kısımlarının özelliklerine sahiptirler. Bu arada ısıtıcıların iç kısmında yüksek sıcaklığa dayanım gösterebilen özel maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler sayesinde içerisine konan zift, katran, reçine ve yağ çeşitlerinin kolaylıkla erime işlemleri gerçekleştirilir. Ve bu özel madde sayesinde eritme işlemi bittikten sonra varil içerisinden kolay bir boşaltın sağlanmaktır. Dayanımı yüksek, yanmaz ve yapışmaz özel maddeler üretim sırasında tercih edilmektedir. İç malzemenin son derece yüksektir. Aynı şekilde varil ısıtıcının dış kısmında kullanılan malzemelerde özel olarak seçilen malzemelerdir. Dış kısım malzemelerin de genellikle termal izolasyon malzemeleri yer almaktadır. Çünkü yüksek sıcaklık içerisinde madde üretimi yapıldığından dışarı zarar vermemesi adına bu sıcaklığın izole edilmesi gereklidir. Bu işlemi de dış kaplama da yer alan ile yapılmaktadır.

Varil ceket ısıtıcılarda enerji kaybı durumu yaşanması istenmez. Çünkü enerji kaybı durumu olduğunda daha fazla enerji harcayarak varillerin içerisinde bulunan maddenin eritilmesi için uğraşılması gerekiyor. Önüne geçilmesi için de bu varillerin dış kısmında yer alan bölgeye yalıtım malzemesi uygulaması yapılmaktadır. Yüksek dayanıma sahip, kullanım sıcaklık aralığı geniş yalıtım malzemeleri dış kaplama için tercih edilmektedir. Doğru bir izole ile enerji kaçaklarının önüne geçilebilir. Enerji kayıplarına önlenmesi ortaya çıkabilecek maddi sıkıntıların da önlenmesi demektir. Enerji kaybı zamanınızdan ve cebinizdeki paradan çalacağını unutmayın.

Heat Tracing

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@bursavanaceketi.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Open chat
1
Whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
Powered by